Twierdzisz, że dużo wiesz o Leo Messim? Sprawdź swoją wiedzę o gwieździe FC Barcelony! ROZWIĄŻ QUIZ

Guardiola: "To był spektakl"

Paweł Wróbel @22.09.2011 | Przeczytano 1693 razy

Pep stwierdził, że spotkanie pomiędzy Valencią, a Barceloną było "fantastycznym widowiskiem tej kolejki La Liga". Gratulował świetnej postawy swojemu rywalowi i powiedział, że remis jest sprawiedliwym wynikiem.
Kolejne spotkanie pomiędzy Valencią, a Barceloną na długo utkwi w pamięci kibiców. "To było świetne spotkanie, pełne pięknej gry", powiedział Guardiola. Szkoleniowiec pogratulował Valencii "bardzo dobrej drużyny ze świetnym trenerem". Odniósł się także do obrazu spotkania: "Sami stwarzaliśmy sobie problemy. kreując sytuacje dla rywala w pierwszej połowie. Po przerwie zagraliśmy lepiej, szczególnie ostatnie 20-25 minut".

\'Usprawnienia\' taktyczne

Barcelona po raz kolejny zaczęła mecz ustawieniem 3-4-3, które nie sprawdziło się w pierwszej połowie. Po przerwie przeszliśmy na 4-3-3, by po 15 minutach powrócić do pierwotnego zestawienia formacji w tym spotkaniu. Guardiola wyjaśnił: "W ostatnich spotkaniach atakowaliśmy lewą stroną boiska, a dziś przede wszystkim chciałem by sam Mascherano blokował Soldado. W przerwie chciałem aby przeszli na system z czterema obrońcami, aby dać stabilizację drużynie. W końcówce spotkania założenie było takie, że zagramy z trzema defensorami, jeżeli obraz naszej gry się poprawi".

Guardiola podkreślił, że było to trudne spotkanie, negując jednocześnie pomysł Del Nido, mówiący o wystawianiu rezerw na Barcelonę i Real przez resztę ekip La Liga: "Oczywiście, należy słuchaj swoich włodarzy, ale nie można robić czegoś wbrew sobie. Na boisku występują ludzie, którzy rywalizują. Żadna drużyna nie może wygrać bez indywidualnego myślenia".