Z okazji ostatniego dnia okienka transferowego mamy dla Was test z wiedzy na temat ruchów... ROZWIĄŻ QUIZ

Derby dla Blaugrany! - Espanyol vs. Barcelona

Cezary Kawecki @26.05.2013 | Przeczytano 1802 razy

Drugie zwycięstwo w tym sezonie w derbowym spotkaniu odniosła FC Barcelona. W niedzielny wieczór \'Duma Katalonii\' wygrała 2:0 na stadionie Espanyolu.

Barcelona po zapewnieniu sobie mistrzowskiego tytułu, za kolejny cel postawiła sobie zakończenie sezonu z liczbą 100 punktów na koncie. Te plany \'Dumie Katalonii\' chciał jednak pokrzyżować jej lokalny rywal Espanyol, tym bardziej, że w zespole Tito Vilanovy zabrakło kontuzjowanego Lionela Messiego.

Kibice na Estadi Cornellà-El Prat nie musieli długo czekać na bramkę. W 14. minucie świetną akcję przeprowadzili goście, a w roli głównej wystąpił Alexis Sanchez. Chilijczyk świetnie wymienił piłkę z Villą, wbiegł w pole karne, minął obrońcę i pewnym strzałem nie dał szans Alvarezowi.

Espanyol nie potrafił w żaden sposób odpowiedzieć. Piłkarze \'Blaugrany\' skutecznie powstrzymywali wszystkie próby ataków gospodarzy. W 32. minucie goście byli blisko zdobycia drugiego gola. Po zagraniu Songa do piłki dopadł Fabregas, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Kilka chwil później celnie na bramkę Valdesa strzelał Verdu, ale wynik nie uległ zmianie. Wynik 1:0 dla Barcelony utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W 54. minucie przed szansą podwyższenia prowadzenia stanął Villa, który dostał dobre podanie od Fabregasa, ale niepilnowany w polu karnym uderzył niecelnie. Pięć minut później gorąco było pod bramką Barcelony, ale w ostatniej chwili Pique powstrzymał Wakaso.

Villa w 70. minucie zmarnował kolejną sytuację. Tym razem po podaniu Daniego Alvesa znalazł się sam na sam z Alvarezem, ale przegrał ten pojedynek. W ostatnich dziesięciu minutach Espanyol musiał grać w osłabieniu, bowiem drugą żółtą kartką ukarany został Wakaso.

Cztery minuty przed przerwą Barcelona podwyższyła na 2:0, a akcję przeprowadziła dwójka zawodników wprowadzonych kilka chwil wcześniej na boisko. Po prostopadłym podaniu Xaviego, na listę strzelców wpisał się Pedro.

Espanyol - Barcelona 0:2