QUIZ

Sprawdź swoją wiedzę na temat Camp Nou! Czy największy stadion w Europie ma przed Tobą jakiekolwiek... ROZWIĄŻ QUIZ

Silva, Marquinhos czy Luiz?

Transfery Cezary Kawecki @13.07.2013 | Przeczytano 2874 razy

Silva, Marquinhos czy Luiz?
Nie da się ukryć, że transfer obrońcy tego lata jest dla Barcelony jak walka o śmierć i życie. W grze pozostało trzech zawodników - Thiago Silva, Marquinhos i David Luiz. Który z nich trafi na Camp Nou?

Wszyscy czekają na Silvę

PSG wyczekuje powrotu Thiago Silvy do stolicy Francji. Po wygraniu Pucharu Konfederacji z reprezentacją Brazylii 29-latek zjawi się w Paryżu 22 lipca, aby rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Ale czy na pewno? Menedżer mistrzów Francji, Laurent Blanc kilka dni temu zapowiedział, że zawodnik nigdzie się nie wybiera, lecz sam zainteresowany nie jest jednoznaczny w swych wypowiedziach i nie wiadomo, jak zakończy się saga z jego udziałem.

Hiszpańskie media spekulowały, że Brazylijczyk poprosił klub o zgodę na transfer na Camp Nou. Doniesienia te szybko zdementowała francuska prasa. Jeżeli jednak byłoby coś na rzeczy, to włodarze Barcelony zdają sobie sprawę, że będzie trzeba sypnąć niezłą gotówką, jeśli chce się mieć tak klasowego obrońcę w zespole. Tito Vilanova naciskał zarząd, aby Ci wspomogli kasę klubową i wystosowali bardziej zdecydowane kroki w celu ściągnięcia Thiago Silvy na Camp Nou, nawet kosztem Thiago Alcantary.

Marquinhos numerem dwa

Mimo młodego wieku, bo Maruqinhos ma dopiero 19 lat, jego pierwszy sezon w Romie nie został niezauważony. Dzięki świetnym występom, Brazylijczyk wywalczył stałe miejsce w pierwszym składzie. Barcelona byłaby zainteresowana jego pozyskaniem tylko wtedy, jeśli nie udałoby się ściągnąć na Camp Nou Thiago Silvy. Wydaje się, że były zawodnik Corinthians byłby świetnym wyborem, ponieważ takich młodych graczy z takimi umiejętnościami \'Blaugrana\' właśnie potrzebuje.

Co ciekawe, Marquinhos znalazł się także na celowniku PSG. Transfer doszedłby do skutku w przypadku.. przejścia Thiago Silvy do Barcelony! Obydwie strony ponoć już się kontaktowały w sprawie transferu, a Roma miałaby otrzymać za swoją \'perełkę\' około 25 milionów euro.

Kolejne tygodnie będą kluczowe dla obu graczy, bo jeśli PSG odmówi sprzedaży Thiago Silvy, Marquinhos być może trafi na Camp Nou. Wszystko więc wskazuje na to, że wszystko znajduje się w rękach włodarzy paryskiego klubu, a młody Brazylijczyk z Romy tego lata tak czy tak zmieni klub.

Alternatywą David Luiz

Jose Mourinho już przygotowuje Chelsea do nowego sezonu i wychodzi na to, że David Luiz niezbyt przekonał nowego menedżera "The Blues". Brazylijczyk podczas dotychczasowych treningów nie wprawił w osłupienie byłego szkoleniowca Realu Madryt i znając charakter Mou, może się to przyczynić do zmiany barw klubowych przez Brazylijczyka. I choć niedawno oficjalny kanał telewizyjny Chelsea wyemitował wywiad z Mourinho, w którym chwalił Davida Luiza, to jego sylwetka piłkarska może nie pasować do planu na "nową Chelsea".

26-latek jest dla Barcelony alternatywą w przypadku niepowodzenia w transferach Marquinhosa i Thiago Silvy. Do końca okienka transferowego pozostały niespełna dwa miesiące i pomimo, że jest to dużo czasu, \'Blaugrana\' musi się spieszyć z zakontraktowaniem nowego obrońcy, ponieważ dobra postawa Luiza w Pucharze Konfederacji spowodowało, że przy jednoczesnym zerwaniu negocjacji z PSG lub Romą, transfer obrońcy Chelsea także może nie być łatwy. Brytyjskie media podają, że Chelsea oczekuje około 35 milionów za swojego defensora.

Nie da się ukryć, że saga transferowa z udziałem Thiago Silvy frustruje fanów Barcelony. Najpierw media huczą, że transfer jest o krok, po czym pada informacja, że zawodnik dementuje wszystkie pogłoski.. No nic, na dokładniejsze wieści musimy niestety czekać, ale jedno jest prawie pewne - na Camp Nou trafi Brazylijczyk.

Źródło: mundodeportivo.com

Tagi: Plotki

Komentarze Disqus

comments powered by Disqus

Komentarze (18 opinii) Obserwuj

Poziom: 11
dodano: 25.10.2013, 11:20, #1 barca1973
Ruiz to bardzo ciekawy piłkarz myślę że warto by było gio kupić do Barcelony .
+ 0 -
Poziom: 15
dodano: 15.07.2013, 12:31, #2 barcafan2456pl
Sorki za to niżej, tylko coś sprawdzałem, a komentarze da się usunąć? :)
+ 0 -
Poziom: 15
dodano: 15.07.2013, 12:30, #3 barcafan2456pl
FCB24.com » Artykuły » Transfery » Plotki
Silva, Marquinhos czy Luiz? +5
Nie da się ukryć, że transfer obrońcy tego lata jest dla Barcelony jak walka o śmierć i życie. W grze pozostało trzech zawodników - Thiago Silva, Marquinhos i David Luiz. Który z nich trafi na Camp Nou?


Wszyscy czekają na Silvę


PSG wyczekuje powrotu Thiago Silvy do stolicy Francji. Po wygraniu Pucharu Konfederacji z reprezentacją Brazylii 29-latek zjawi się w Paryżu 22 lipca, aby rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Ale czy na pewno? Menedżer mistrzów Francji, Laurent Blanc kilka dni temu zapowiedział, że zawodnik nigdzie się nie wybiera, lecz sam zainteresowany nie jest jednoznaczny w swych wypowiedziach i nie wiadomo, jak zakończy się saga z jego udziałem.


Hiszpańskie media spekulowały, że Brazylijczyk poprosił klub o zgodę na transfer na Camp Nou. Doniesienia te szybko zdementowała francuska prasa. Jeżeli jednak byłoby coś na rzeczy, to włodarze Barcelony zdają sobie sprawę, że będzie trzeba sypnąć niezłą gotówką, jeśli chce się mieć tak klasowego obrońcę w zespole. Tito Vilanova naciskał zarząd, aby Ci wspomogli kasę klubową i wystosowali bardziej zdecydowane kroki w celu ściągnięcia Thiago Silvy na Camp Nou, nawet kosztem Thiago Alcantary.


Marquinhos numerem dwa


Mimo młodego wieku, bo Maruqinhos ma dopiero 19 lat, jego pierwszy sezon w Romie nie został niezauważony. Dzięki świetnym występom, Brazylijczyk wywalczył stałe miejsce w pierwszym składzie. Barcelona byłaby zainteresowana jego pozyskaniem tylko wtedy, jeśli nie udałoby się ściągnąć na Camp Nou Thiago Silvy. Wydaje się, że były zawodnik Corinthians byłby świetnym wyborem, ponieważ takich młodych graczy z takimi umiejętnościami 'Blaugrana' właśnie potrzebuje.


Co ciekawe, Marquinhos znalazł się także na celowniku PSG. Transfer doszedłby do skutku w przypadku.. przejścia Thiago Silvy do Barcelony! Obydwie strony ponoć już się kontaktowały w sprawie transferu, a Roma miałaby otrzymać za swoją 'perełkę' około 25 milionów euro.


Kolejne tygodnie będą kluczowe dla obu graczy, bo jeśli PSG odmówi sprzedaży Thiago Silvy, Marquinhos być może trafi na Camp Nou. Wszystko więc wskazuje na to, że wszystko znajduje się w rękach włodarzy paryskiego klubu, a młody Brazylijczyk z Romy tego lata tak czy tak zmieni klub.


Alternatywą David Luiz


Jose Mourinho już przygotowuje Chelsea do nowego sezonu i wychodzi na to, że David Luiz niezbyt przekonał nowego menedżera "The Blues". Brazylijczyk podczas dotychczasowych treningów nie wprawił w osłupienie byłego szkoleniowca Realu Madryt i znając charakter Mou, może się to przyczynić do zmiany barw klubowych przez Brazylijczyka. I choć niedawno oficjalny kanał telewizyjny Chelsea wyemitował wywiad z Mourinho, w którym chwalił Davida Luiza, to jego sylwetka piłkarska może nie pasować do planu na "nową Chelsea".


26-latek jest dla Barcelony alternatywą w przypadku niepowodzenia w transferach Marquinhosa i Thiago Silvy. Do końca okienka transferowego pozostały niespełna dwa miesiące i pomimo, że jest to dużo czasu, 'Blaugrana' musi się spieszyć z zakontraktowaniem nowego obrońcy, ponieważ dobra postawa Luiza w Pucharze Konfederacji spowodowało, że przy jednoczesnym zerwaniu negocjacji z PSG lub Romą, transfer obrońcy Chelsea także może nie być łatwy. Brytyjskie media podają, że Chelsea oczekuje około 35 milionów za swojego defensora.


Nie da się ukryć, że saga transferowa z udziałem Thiago Silvy frustruje fanów Barcelony. Najpierw media huczą, że transfer jest o krok, po czym pada informacja, że zawodnik dementuje wszystkie pogłoski.. No nic, na dokładniejsze wieści musimy niestety czekać, ale jedno jest prawie pewne - na Camp Nou trafi Brazylijczyk.


ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI [klik]



13.07.2013-10:37 źródło: mundodeportivo.com zdjęcie: fcb24.com Autor: Cezary Kawecki Czytano: 935


Rummenigge: Thiago najlepszym możliwym wzmocnieniem
Dyrektor generalny Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge był jedną z pierwszych osób, która publicznie oceniła transfer Thiago Alcantary do stolicy Bawarii.

Piłkarze wracają do treningów
Dzisiejszego dnia 15 zawodników wróci do Barcelony i rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Najpierw jednak muszą odbyć niezbędne badania lekarskie w Ciutat Esportiva Joan Gamper.

Rafinha wypożyczony do Celty!
Luis Enrique potwierdził, że w poniedziałek Rafinha Alcantara przedstawiony będzie jako nowy gracz Celty Vigo.
barcafan2456pl Dnia: 14.07.2013, 17:39+1

Luiz: młody, dobry, średnia cenai, ale klub go nie puści
Silva: najstarszy z tej trójki, dobry, drogi,klub go nie puści
Marquinhos: młody, dobty, najtańszy i klub go puści.

Wniosek: Kupno Marquinhosa opłaca się najbardziej.
barcafan2456pl Dnia: 14.07.2013, 17:39-1

Komentarz mi zjadło... :(

kubafcb Dnia: 14.07.2013, 09:47-1

@GrzesBarca, tak jest prawie wszędzie. Po prostu jak napiszesz zbyt zawile (rzeczowo) to te dekle tego nie rozumieją i dają minusy.
GrzesBarca Dnia: 13.07.2013, 20:29+4

Mam wrażenie że na tej stronie komentują intelektualni imbecyle.Za rzeczowy komentarz dostaję minusy a koleś ,który napisze jedno słowo dostaje plusy.Tutaj spora część użytkowników nie ma pojęcia o Barcelonie,ot taka prawda

kubafcb Dnia: 13.07.2013, 19:57+3

Ja liczę cały czas na Thiago Silvę. I czuję że do nas zawita tego lata.
dominik12 Dnia: 13.07.2013, 17:22+3

Trudna decyzja zarządu FCB
MPLMXHAI Dnia: 13.07.2013, 16:54+3

Thiago Silva!
GrzesBarca Dnia: 13.07.2013, 16:42-2

Możemy się szykować na transfer Marquinhosa .Jego agent jest obecnie w stolicy Kataloni. Dodam,że sam zawodnik odrzucił ofertę PSG. Coś przynajmniej jest na rzeczy.Osobiście wolałbym Silvę.
Norbert_FCB Dnia: 13.07.2013, 15:52-3

Luiz to transfer na lata


BarcelonaForever Dnia: 13.07.2013, 15:00+4

Na pewno ktoś z dwójki Silva - Luiz !!!!!
LukiGK1 Dnia: 13.07.2013, 14:25-1

...do Rvp w Arsenalu.
LukiGK1 Dnia: 13.07.2013, 14:22+1

A tak sobie tez pomyslalem ze skoro Luiz grywal czesto w Chelsea na ŚPD to w razie gdyby Alex Song w tym sezonie sie nie sprawdzil to moglby odejsc za jakies fajne pieniądze a Luiz moglby grac i na obronie, i na pozycji pivota w razie jakby Busquets nie mogl grac. W poprzednim sezonie Song duzo nie pogral. A jak gral to w meczach se slabiakami. Ale mam nadzieje ze w nowym sezonie zagra jeszcze lepiej. Jego początki w Barcy byly trudne. Ciagle licze na jego piekne asysty jakie zdobywal dzięki posyłanym pilką prostopadlym do RvP.
LukiGK1 Dnia: 13.07.2013, 14:15+2

Ja jestem za Luizem który jest bardzo dobrym stoperem i który potrafi tez uderzyc z daleka. Obroncy w Barcy np Pique czesto wybiegaja do ataku to juz sobie wyobrazam Luiza. Umie on takze grac na ŚPD. To w razie kontuzji jakiegos pivota moglby grac na tej pozycji jakbysmy mieli innych stoperow wtedy zdrowych.
Thiago Silva jest lepszy od Luiza ale jest od niego starszy. W Barcy jest kilku klasowych stoperow i wydaje mi sie ze Luiz by wystarczyl chociaz staly obronca taki jak silva bylby wiekszym spokojem w pierwszej lini.
A co do Marquinhosa to uwazam ze jest za malo doswiadczony zeby dawac za niego az 25 czy 30 mln. Max 15 bym za niego dal ale nie wiecej a Roma chce minimum 25.
dariusz7865 Dnia: 13.07.2013, 11:24+4

no coz real pokazał ile mozna wydać siana za młodego zawodnika ja jednak wolałbym zeby to był jedenz 2 silva lub luiz
barcafan2456pl Dnia: 13.07.2013, 10:55+1
+ 0 -
Poziom: 15
dodano: 14.07.2013, 17:39, #4 barcafan2456pl
Luiz: młody, dobry, średnia cenai, ale klub go nie puści
Silva: najstarszy z tej trójki, dobry, drogi,klub go nie puści
Marquinhos: młody, dobty, najtańszy i klub go puści.

Wniosek: Kupno Marquinhosa opłaca się najbardziej.
+ 0 -
Poziom: 15
dodano: 14.07.2013, 17:39, #5 barcafan2456pl
Komentarz mi zjadło... :(
+ 0 -
dodano: 14.07.2013, 09:47, #6 ~kubafcb [78.8.118.76]
@GrzesBarca, tak jest prawie wszędzie. Po prostu jak napiszesz zbyt zawile (rzeczowo) to te dekle tego nie rozumieją i dają minusy.
+ 0 -
Poziom: 1
dodano: 13.07.2013, 20:29, #7 GrzesBarca
Mam wrażenie że na tej stronie komentują intelektualni imbecyle.Za rzeczowy komentarz dostaję minusy a koleś ,który napisze jedno słowo dostaje plusy.Tutaj spora część użytkowników nie ma pojęcia o Barcelonie,ot taka prawda
+ 0 -
dodano: 13.07.2013, 19:57, #8 ~kubafcb [78.8.195.152]
Ja liczę cały czas na Thiago Silvę. I czuję że do nas zawita tego lata.
+ 0 -
Poziom: 17
dodano: 13.07.2013, 17:22, #9 dominik12
Trudna decyzja zarządu FCB
+ 0 -
Poziom: 1
dodano: 13.07.2013, 16:54, #10 MPLMXHAI
Thiago Silva!
+ 0 -
Poziom: 1
dodano: 13.07.2013, 16:42, #11 GrzesBarca
Możemy się szykować na transfer Marquinhosa .Jego agent jest obecnie w stolicy Kataloni. Dodam,że sam zawodnik odrzucił ofertę PSG. Coś przynajmniej jest na rzeczy.Osobiście wolałbym Silvę.
+ 0 -
Poziom: 30
dodano: 13.07.2013, 15:52, #12 Norbert_FCB
Luiz to transfer na lata
+ 0 -
dodano: 13.07.2013, 15:00, #13 ~BarcelonaForever [77.255.220.241]
Na pewno ktoś z dwójki Silva - Luiz !!!!!
+ 0 -
Poziom: 66
dodano: 13.07.2013, 14:25, #14 LukiGK1
...do Rvp w Arsenalu.
+ 0 -
Poziom: 66
dodano: 13.07.2013, 14:22, #15 LukiGK1
A tak sobie tez pomyslalem ze skoro Luiz grywal czesto w Chelsea na ŚPD to w razie gdyby Alex Song w tym sezonie sie nie sprawdzil to moglby odejsc za jakies fajne pieniądze a Luiz moglby grac i na obronie, i na pozycji pivota w razie jakby Busquets nie mogl grac. W poprzednim sezonie Song duzo nie pogral. A jak gral to w meczach se slabiakami. Ale mam nadzieje ze w nowym sezonie zagra jeszcze lepiej. Jego początki w Barcy byly trudne. Ciagle licze na jego piekne asysty jakie zdobywal dzięki posyłanym pilką prostopadlym do RvP.
+ 0 -
Poziom: 66
dodano: 13.07.2013, 14:15, #16 LukiGK1
Ja jestem za Luizem który jest bardzo dobrym stoperem i który potrafi tez uderzyc z daleka. Obroncy w Barcy np Pique czesto wybiegaja do ataku to juz sobie wyobrazam Luiza. Umie on takze grac na ŚPD. To w razie kontuzji jakiegos pivota moglby grac na tej pozycji jakbysmy mieli innych stoperow wtedy zdrowych.
Thiago Silva jest lepszy od Luiza ale jest od niego starszy. W Barcy jest kilku klasowych stoperow i wydaje mi sie ze Luiz by wystarczyl chociaz staly obronca taki jak silva bylby wiekszym spokojem w pierwszej lini.
A co do Marquinhosa to uwazam ze jest za malo doswiadczony zeby dawac za niego az 25 czy 30 mln. Max 15 bym za niego dal ale nie wiecej a Roma chce minimum 25.
+ 0 -
Poziom: 1
dodano: 13.07.2013, 11:24, #17 dariusz7865
no coz real pokazał ile mozna wydać siana za młodego zawodnika ja jednak wolałbym zeby to był jedenz 2 silva lub luiz
+ 0 -
Poziom: 15
dodano: 13.07.2013, 10:55, #18 barcafan2456pl
Kupmy młodego to dłużej pogra, ale cena trochę za wysoka :(
+ 0 -
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.