Sprawdź swoją wiedzę o Klubowych Mistrzostwach Świata! ROZWIĄŻ QUIZ

San Siro nadal niezdobyte - AC Milan vs. FC Barcelona 1-1

Publicystyka Cezary Kawecki @22.10.2013 | Przeczytano 2383 razy

FC Barcelona zremisowała z Milanem 1-1 w trzeciej rundzie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bramkę na wagę jednego punktu strzelił Leo Messi.

Przystępując do tego spotkania, oba zespoły chciały się zrewanżować za poprzedni rok. Katalończycy pragnęli odwetu za ubiegłoroczną porażkę 0-2 na Camp Nou, natomiast Mediolańczycy szukali rewanżu za wyeliminowanie z 1/8 finału w sezonie 2012/13. Przed meczem, liderem w grupie H z sześcioma punktami na koncie była Barcelona, a drugie miejsce należało właśnie do Milanu, który uzbierał cztery oczka.

Pierwsze minuty stanęły pod znakiem ataków gospodarzy. Bardzo aktywni w ataku byli Kaka i Robinho, natomiast Katalończycy ograniczali się do pojedynczych kontrataków. Mogło się to zemścić w szóstej minucie, kiedy do siatki trafił Sulley Muntari, lecz sędzia liniowy, z resztą słusznie, odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Ghany. Jak mawia porzekadło, co się odwlecze, to nie uciecze. W 9 minucie San Siro oszalało. Fatalny błąd na własnej połowie popełnił Javier Mascherano, który nabił Robinho. Ten popędził w stronę bramki, odegrał do Kaki, który chwilę potem oddał piłkę byłemu zawodnikowi Realu Madryt i bez problemu strzelił obok Victora Valdesa.

Po tym zdarzeniu Katalończycy zaczęli się budzić. Coraz aktywniejsi byli Neymar i Messi, a zawodnicy Milanu, z Kaką w roli głównej, odgrywali się tylko pojedynczymi kontratakami. Aktywność Leo potwierdziła się w 23 minucie. Źle ustawił się obrońca gospodarzy, Kevin Constant, piłka trafiła do Argentyńczyka, który minął dwóch obrońców i gdy wydawało się, że przekombinował, posłał futbolówkę obok bezradnie interweniującego Marco Amelii.

Kolejne minuty były tak samo ciekawe co początek spotkania. Bardzo dobrze dysponowany duet Kaka-Robinho co rusz zagrażał bramce Victora Valdesa, a po jednym z dośrodkowań tego pierwszego blisko strzelenia bramki był Philippe Mexes. Katalończycy z kolei coraz odważniej atakowali i dominowali w środku pola, czego dowodem były strzały Neymara czy Leo Messiego. W samej końcówce pierwszej części Argentyńczyk dostał świetne podanie od Sergio Busquetsa, ale błąd w przyjęciu spowodował, że zamiast gola, pierwsze 45 minut zakończyło się remisem 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie co pierwsza, od ataków gospodarzy. W 51 minucie doskonałą okazję po podaniu Sylleya Muntariego miał Robinho, ale w decydującym momencie Brazylijczyk fatalnie skiksował. Obraz gry od samego początku był bardzo podobny – jak na klasyk Ligi Mistrzów przystało, obie ekipy zagrażały bramce rywali, zostawiając przy tym sporo miejsca w środku pola. W 67 minucie na murawie pojawił się Mario Balotelli, którego hiszpańska prasa uznawała za tego, od którego miało wypływać największe niebezpieczeństwo w ekipie Milanu. Włoch wszedł w miejsce Robinho.

Na 15 minut przed ostatnim gwizdkiem można było w grze gospodarzy wypatrzeć pierwsze oznaki gry na czas. Katalończycy wyraźnie przeważali, praktycznie nie schodząc z połowy Mediolańczyków. W 80 minucie w miejsce Neymara wszedł Pedro, który jednak nie pokazał niczego szczególnego aż do ostatniego gwizdka sędziego.

AC Milan vs. FC Barcelona 1-1

1-0 Robinho 9\'

1-1 Messi 23\'

FC Barcelona: Victor Valdés - Dani Alves, Gerard Piqué, Javier Mascherano, Adriano - Sergio Busquets, Xavi, Andres Iniesta - Alexis (74\' Fabregas), Neymar (81\' Pedro), Leo Messi.

AC Milan: Marco Amelia - Ignazio Abate, Cristian Zapata, Philippe Mexes, Kevin Constant - Ricardo Montolivo, Nigel De Jong, Sulley Muntari - Valter Birsa (78\' Poli), Robinho (67\' Balotelli), Kaka (71\' Emmanuelson).

Źródło: fcb24.com