Jutro poznamy przeciwników, z którymi FC Barcelona zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie... ROZWIĄŻ QUIZ

Jedną nogą w finale Pucharu Króla: Barcelona - Villarreal 3-1

Mecze kamilllll @11.02.2015 | Przeczytano 1370 razy

Źródło: md.com

Barcelona wygrała z Villarreal 3-1 po bramkach Messiego, Iniesty i Pique. Dla gości gola zdobył Trigueros. Warto zaznaczyć, że dwumecz mógł "zabić" Neymar, jednak nie wykorzystał rzutu karnego przy stanie 3-1.

Luis Enrique postawił na Tridente w ataku i ponownie duet Pique-Mathieu na środku obrony. Po pokach defensywy tradycyjnie Dani i Alba, zaś zestawienie pomocy było dość eksperymentalne w postaci Mascherano, Rafinhi i Iniesty.

Do 40. minuty spotkania właściwie niewiele się działo na Camp Nou. Swoje szanse miał Messi, między innymi po strzale z dystansu, ale uderzenie po rykoszecie wybronił Asenjo. Barcelona strzeliła nawet gola, ale na zdecydowanym spalonym był Mathieu. Piłkarze Villarrealu właściwie całą drużyną bronili się i niezbyt kwapili do skorych ataków, dość wspomnieć, że dopiero w 30. minucie większosć graczy Marcelino znalazła się na połowie Barcy, a ich głównym zadaniem na ten mecz było dowiezienie bezbramkowego remisu do końca.

Sytuację zmienił gol Messiego, który w stu procentach wypracował Luis Suarez. Urugwajczyk najpierw wykorzystał błąd Musacchio i przechwycił piłkę, następnie ruszył w stronę pola karnego i wyłożył piłkę Leo. Po zdobyciu bramki spotkanie się zdecydowanie otworzyło - szanse na podwyższenie prowadzenia miała Barcelona - swoje okazje marnowali jednak Suarez i Messi. W ostatniej akcji pierwszej połowy niesamowitą interwencją popisał się Ter Stegen po świetnym strzale Vietto. Pierwsza odsłona skończyła się niemałą kontrowersją - arbiter spotkania Hernandez Hernandez nie pozwolił wykorzystać rzutu rożnego ekipie Żółtej Łodzi Podwodnej.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Barcy - po strzale Triguerosa i niezbyt fortunnej interwencji Ter Stegena padła wyrównująca bramka. Na szczęście Barcelona szybko zareagowała i po akcji Suareza z Iniestą ten drugi ponownie wyprowadził Katalończyków na prowadzenie. Po tej bramce spotkanie nieco się uspokoiło, a Barca ponownie kontrolowała jego przebieg. W 64. minucie spotkania wynik ustalił Gerard Pique. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wygrał walkę z Musacchio i skierował piłkę do siatki.

Katalończycy mogli podwyższyć końcowy rezultat, ale rzutu karnego podyktowanego za przewinienie Musacchio nie wykorzystał Neymar. Do końca meczu ekipa Luisa Enrique szukała swoich szans, jednak mecz zakończył się wynikiem 3-1, co oznacza, że Barcelona ma niezłą zaliczkę przed rewanżem na Madrigal. Warto jednak dodać, że zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby Żółtej Łodzi Podwodnej nie udało się dzisiaj zdobyć bramki.

Warto zaznaczyć, że trener Villarrealu Marcelino odważnie podszedł do spotkania w Pucharze Króla i postawił na najsilniejszych zawodników, jakich miał do dyspozycji.

Barcelona: Ter Stegen - Alves Pique Mathieu Alba - Rafinha Mascherano Iniesta - Messi Suarez Neymar

Ławka rezerwowych: Masip, Bartra, Adriano, Busquets, Rakitic, Xavi, Pedro

Villarreal: Asenjo, Mario, Musacchio, V.Ruiz, Costa, Jonathan Dos Santos, Pina, Bruno, Cheryshev, Gio i Vietto

Źródło: twitter/fcbarcelona/własne