QUIZ

W pierwszym meczu na Camp Nou w sezonie ligowym 2015/16, FC Barcelona zmierzy się z Malagą.... ROZWIĄŻ QUIZ

Różnica cen kupna pomocników Barçy i Realu

Ciekawostki Ronald @23.11.2015 | Przeczytano 2752 razy

Różnica cen kupna pomocników Barçy i Realu

Jednym z kluczy do zwycięstwa Barcelony na Bernabeu była mocno obsadzona linia pomocy. Enrique zdecydował się na wystawienie 4 a Benitez na 3 pomocników.

Decydująca okazała się przewaga  Barçy w środku pola, na tym właśnie obszarze mieliśmy największą swobodę gry. Każdy z pomocników miał wiele możliwości w tworzeniu i kreowaniu akcji, gdyż zawodnicy Realu zostawiali im dość często, zbyt dużo miejsca.
Być może właśnie to zadecydowało o tak szybkim zdominowaniu przeciwnika i całkowitemu kontrolowaniu przebiegu spotkania. To wszystko w znacznej mierze zadecydowało o łatwości przedostawania się napastników pod bramkę strzeżoną przez Keylora Navasa.

Widoczne jest to m. in. na tym obrazku: 

Przechodzą do tematu sprawy, aż trzech z czterech grających podczas El Clasico pomocników Barcelony jest jej wychowankiem. Oznacz to, że zostali nabyci za 0 $. Tylko Ivan Rakitić został sprowadzony nieco drożej, a mianowicie za 18 milionów euro.

W międzyczasie, Real Madryt sprowadził 3 nowe gwiazdy. Rozkłada się to następująco: Kroos (30 mln.) Modrić (32 mln.) oraz James (80 mln.) Daje to w sumie niebagatelną sumę 142 mln. euro.

Jak już po raz kolejny się okazało, a w sobotnim El Clasico mieliśmy najlepszy tego przykład, same pieniądze nie wystarczą, aby zbudować drużynę na miarę zdobycia Trypletu, czy nawet Mistrzostwa kraju.
Liczą się przede wszystkim jak najlepsze relacje między piłkarzami, miłość do Klubu, pełne wsparcie kibiców i trener, który tym wszystkim potrafi prawdiłowo sterować.