Twierdzisz, że znasz FC Barcelonę i jej historię od podstaw? Jeśli tak, sprawdź się w naszym... ROZWIĄŻ QUIZ

ICC 2016: Celtic przegrywa w karnych

International Champions Cup Cezary Kawecki @23.07.2016 | Przeczytano 917 razy

Źródło: twitter.com/intchampionscup

Najbliższy rywal Barcy w ICC 2016 - Celtic Glasgow przegrał dziś z Leicester City po serii rzutów karnych.

W drugim dniu tegorocznego International Champions Cup doszło do pojedynku dwóch najbliższych rywali FC Barcelony w tym turnieju, a więc Celtiku Glasgow i Leicester City. Pierwszym przeciwnikiem Katalończyków będzie mistrz Szkocji, z którym zagrają 30 lipca, natomiast cztery dni później podopieczni Luisa Enrique skrzyżują swoje siły z ekipą mistrza Anglii.

Terminarz FC Barcelony w ICC 2016
Data Miejsce Przeciwnik
30.07, godz. 19:00 Aviva Stadium, Dublin, Irlandia Celtic Celtic Glasgow
03.08, godz. 20:00 Friends Arena, Sztokholm, Szwecja Leicester Leicester City
06.08, godz. 18:15 Wembley, Londyn, Anglia Liverpool Liverpool FC

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, a wszystkie bramki zdobyte w regulaminowym czasie gry padły w pierwszym kwadransie drugiej części. W 46. minucie Leicester na prowadzenie wyprowadził Riyad Mahrez, popisując się efektowną akcją indywidualną. Do wyrównania doszło w 59. minucie - wówczas Kaspera Schmeichela mierzonym strzałem pokonał Eoghan O'Connell.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali podopieczni Claudio Ranieriego - w szóstej serii swojej jedenastki nie wykorzystał James Forrest, dzięki czemu Lisy ostatecznie zwyciężyły 6:5.

Źródło: internationalchampionscup.com

Oglądaj International Champions Cup tylko w ELEVEN SPORTS NETWORK!

Źródło: Własne

Tagi: Celtic Glasgow, ICC, ICC 2016, International Champions Cup, International Champions Cup 2016, Leicester City, Rywale Barcy