Sprawdź swoją wiedzę na temat pierwszych meczów FC Barcelony w danych edycjach Ligi Mistrzów! ROZWIĄŻ QUIZ

Pewne zwycięstwo na start pre-sezonu

Relacje Cezary Kawecki @30.07.2016 | Przeczytano 2041 razy

Źródło: twitter.com

FC Barcelona w swoim pierwszym meczu podczas ICC 2016 pewnie pokonała Celtic Glasgow 3:1.

Dziś FC Barcelona rozegrała swoje pierwsze spotkanie w ramach International Champions Cup. Przeciwnikiem Katalończyków był Celtic Glasgow, który już rozegrał jedno spotkanie w ramach tego turnieju - przed kilkoma dniami podopieczni Brendana Rodgersa przegrali po rzutach karnych z mistrzem Anglii, Leicester City.

Luis Enrique w pierwszym składzie desygnował między innymi Leo Messiego, Luisa Suareza, Ardę Turana czy Denisa Suareza, jednocześnie dając możliwość debiutu chociażby Jose Antonio Martinezowi. Strzelanie rozpoczęło się szybko - w 11. minucie świetną indywidualną akcją na skrzydle popisał się Aleix Vidal, po czym dograł przed pole karne, a tam Arda Turan bardzo ładnym i mierzonym strzałem wyprowadził Katalończyków na prowadzenie.

1:0 Turan (11')

W kolejnych minutach mistrzowie Szkocji pokazywali, że nie boją się swoich przeciwników, próbując co jakiś czas wyprowadzać kontrataki. Do wyrównania doszło w 29. minucie - po sporym błędzie w przyjęciu młodego Jose Antonio Martineza, Leigh Griffiths skorzystał z jego nieostrożności i wpakował piłkę niemal do pustej bramki. Barca szybko jednak odpowiedziała - zaledwie 120 sekund później po dośrodkowaniu Juana Camary, pechową interwencję i jednocześnie gola samobójczego zaliczył Efe Ambrose.

1:1 Griffiths (29')

2:1 Ambrose (31') samobój

W kolejnych minutach Barca nie zwalniała tempa i jeszcze przed końcem pierwszej połowy podwyższyła prowadzenie. W 41. minucie Luis Suarez w swoim stylu zaczarował obrońcą Celtiku, po czym dograł wzdłuż pola karnego, a tam najlepiej odnalazł się Munir El Haddadi, który nie miał problemów z wpakowaniem piłki do pustej bramki.

3:1 Munir (41')

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy meczu, Luis Enrique desygnował do gry tylko jednego nowego gracza - w miejsce Leo Messiego, na murawie pojawił się Sergi Samper. W kolejnych minutach swoje pierwsze mecze w głównym zespole rozegrało kilku graczy Barcy B, między innymi Marlon, Alex Carbonell, Borja Lopez, Jose Alfaro czy Nili.

Sam przebieg drugiej części nie wniósł niczego wielkiego - Katalończycy byli stroną przeważającą, natomiast Celtic ograniczał się do sporadycznych kontrataków, jednak obu stronom nic z tego nie wyszło. Ostatecznie FC Barcelona wygrała swoje pierwsze spotkanie w ICC 2016 3:1.

Oglądaj International Champions Cup tylko w ELEVEN SPORTS NETWORK!

Źródło: Własne