Twierdzisz, że dużo wiesz o Leo Messim? Sprawdź swoją wiedzę o gwieździe FC Barcelony! ROZWIĄŻ QUIZ

Bezbarwna porażka na koniec ICC 2016

Relacje Cezary Kawecki @06.08.2016 | Przeczytano 2500 razy

Źródło: twitter.com/intchampionscup

FC Barcelona w swoim ostatnim meczu w ramach ICC 2016 przegrała z Liverpoolem na Wembley aż 4:0.

Spotkanie to było sentymentalnym powrotem dla Luisa Suareza, który reprezentował barwy Liverpoolu przez trzy i pół roku. Dyspozycja Urugwajczyka w tym starciu była jednak daleka od idealnej, bowiem przez 75 minut jego przebywania na boisku nie stworzył sobie tak naprawdę ani jednej klarownej sytuacji podbramkowej.

Drużyna z Premier League wyszła na prowadzenie w 15. minucie. Po ładnej indywidualnej akcji Adama Lallany, do futbolówki w polu karnym dopadł nowy nabytek The Reds, ściągnięty z Southampton Sadio Mane i mocnym strzałem nie dał szans Markowi-Andre ter Stegenowi na skuteczną interwencję.

1:0 Mane (15')

Do końca pierwszej połowy bramki nie padły, ale w ciągu pierwszych 180 sekund drugiej części, podopieczni Jurgena Kloppa dwukrotnie pokonywali Ter Stegena. Najpierw po pechowej interwencji do własnej siatki piłkę skierował Javier Mascherano, natomiast chwilę potem po fatalnym zachowaniu defensywy Blaugrany, prowadzenie na 3:0 podwyższył Divock Origi.

2:0 Mascherano (47') samobój

3:0 Origi (48')

W kolejnych minutach na murawie zameldowało się kilku podstawowych zawodników Barcy, między innymi Andres Iniesta, Gerard Pique czy Ivan Rakitic, ale nie pomogli oni w strzeleniu choćby honorowej bramki. Na domiar złego, w doliczonym czasie gry Liverpool ustalił rezultat spotkania na 4:0 - po asyście Lazara Markovica, bardzo ładnym strzałem głową popisał się Marko Grujic.

4:0 Grujic (90+3')

Oglądaj International Champions Cup tylko w ELEVEN SPORTS NETWORK!

Źródło: Własne