Już za około dwa tygodnie ruszy długo wyczekiwana faza grupowa Ligi Mistrzów. Sprawdźcie swoją... ROZWIĄŻ QUIZ

Za nami pierwsze mecze 1/8 finału Copa del Rey

Copa del Rey Patryk Tabak @06.01.2017 | Przeczytano 1050 razy

Źródło: Juegging

Kto jest bliżej awansu do ćwierćfinału krajowego pucharu?

Wczorajszy mecz Athletiku Bilbao z Barceloną, zakończony wygraną Basków 2:1, był ostatnim meczem 1/8 finału Pucharu Króla, jaki został rozegrany w tym tygodniu. Od wtorku, przez trzy dni, 16 drużyn rywalizowało na hiszpańskich boiskach o awans do najlepszej ósemki rozgrywek. Kto po pierwszych spotkaniach jest bliżej awansu do ćwierćfinału Copa del Rey?

We wtorek poznaliśmy prawdopodobnie trzech przyszłych ćwierćfinalistów. Przewagi wypracowanej przez te drużyny wręcz nie da się zmarnować, szczególnie mając na uwadze fakt, że w rewanżu zagrają przed własną publicznością. O jakich drużynach mowa? Eibar pokonał na El Sadar Osasunę aż 3:0, Celta wręcz zdeklasowała pogrążoną w kryzysie i osieroconą przez trenera Cesare Prandellego Valencię i wygrała na stadionie Nietoperzy 4:1 (warto dodać, że zespół z Balaidos prowadził 3:0 już po niespełna dwudziestu minutach gry). Najmniejszą zaliczkę wypracowało sobie Atletico, jednak także nie powinno mieć problemów z awansem. Zawodnicy Diego Simeone wygrali w delegacji z Las Palmas 2:0. Jedyny mecz, który nie przyniósł żadnego rozstrzygnięcia, była konfrontacja Deportivo z Alaves. W Galicji padł remis 2:2, który w korzystniejszej sytuacji stawia beniaminka. Warto dodać, że goście do przerwy prowadzili już dwoma bramkami.

Środa przyniosła trzy kolejne spotkania. W meczu drużyn, które występują w La Liga 2, a więc na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, padł bezbramkowy remis i na dobrą sprawę w rewanżu może zdarzyć się wszystko. Bardzo zadowolony ze swojej postawy może być Real Madryt, który po świetnej pierwszej połowie wypracował sobie kapitalną przewagę przed rewanżem na Ramón Sanchez Pizjuan. Wynik 3:0 wydaje się być nie do odrobienia przez zawodników Jorge Sampaolego, tym bardziej mając na uwadze formę Los Blancos. W przeciwieństwie do wyniku 3:1, który na Anoeta wywalczył Real Sociedad mierzący się z VillarrealemŻółtą Łódź Podwodną z pewnością stać na dwubramkowe zwycięstwo na własnym boisku; rewanż więc będzie niezmiernie ciekawy.

PIERWSZE MECZE 1/8 FINAŁU PUCHARU KRÓLA

Osasuna - Eibar 0:3 (Nano 28', Bebe 75', Adrian 90')

Valencia - Celta Vigo 1:4 (Parejo [kar.] 58' --- Aspas [kar.] 3', Bongonda 14', Wass 19', Guidetti 75')

Deportivo - Alaves 2:2 (Gama 73', Joselu 90+3' --- Santos 3', Mendez [kar.] 45+2')

Las Palmas - Atletico Madryt 0:2 (Koke 23', Griezmann 51')

Alcorcon - Cordoba 0:0

Real Sociedad - Villarreal 3:1 (Willian Jose 17', Vela 33', Oyarzabal 72' --- Trigueros 77')

Real Madryt - Sevilla 3:0 (James 11', [kar.] 44', Varane 29')

Athletic Bilbao - FC Barcelona 2:1 (Aduriz 25', Williams 28' --- Messi 52')

Źródło: Tekst własny

Tagi: Alaves, Alcorcon, Athletic Bilbao, Atletico, Barca, Celta, Copa del Rey, Cordoba, Deportivo, Eibar, fc barcelona, FCB, Hiszpania, klub, Las Palmas, Mecze, Osasuna, Puchar Króla, Real Madryt, Real Sociedad, Sevilla, Valencia, Villarreal