W pierwszym meczu na Camp Nou w sezonie ligowym 2015/16, FC Barcelona zmierzy się z Malagą.... ROZWIĄŻ QUIZ

Barcelona - Alaves w finale Pucharu Króla!

Copa del Rey Patryk Tabak @08.02.2017 | Przeczytano 640 razy

Źródło: Mundo Deportivo

Beniaminek pokonał na Mendizorroza Celtę 1:0 w drugim półfinale Pucharu Hiszpanii.

Poznaliśmy drugiego finalistę Pucharu Króla sezonu 2016/17! Po wczorajszym zwycięskim remisie Barcelony z Atletico, dzisiaj Alaves pokonało w rewanżowym meczu Celtę Vigo 1:0 i zapewniło sobie bilety na majowy finał.

Piłkarze Celty mogą wyjątkowo pluć sobie w brodę. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na Balaidos byli od beniaminka zdecydowanie lepsi, jednak pech i nieskuteczność pozbawiły ich zwycięstwa. W miniony weekend podopieczni Eduardo Berizzo nie grali w lidze - ich spotkanie z Realem Madryt zostało przeniesione z powodu uszkodzenia konstrukcji stadionu. Jak widać lepsze wrażenie pozostawione przez drużynę z Vigo w pierwszym meczu i tydzień odpoczynku przed rewanżem nie wystarczyły do wyeliminowania Alaves.

Dzisiejsze spotkanie toczyło się w spokojnym tempie, dopiero po przerwie lekką przewagę uzyskali gospodarze. Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, gdyż bloki obronne obu zespołów spisywały się bardzo dobrze, Edgar Mendez przeprowadził świetną indywidualną akcję, którą wykończył świetnym strzałem. Pomimo ataków Celty końcowy wynik nie uległ już zmianie, Alaves w finale Copa del Rey!

Wygrana beniaminka La Liga oznacza, że siódme miejsce w lidze nie da w tym roku europejskich pucharów. Z racji tego, że Alaves zmierzy się w finale z uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów, ma już zagwarantowany występ w eliminacjach do Ligi Europy.