Bayer Leverkusen będzie jednym z rywali FC Barcelony w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Sprawdź... ROZWIĄŻ QUIZ

REAL MADRYT - FC BARCELONA

23.04.2017, godzina 20:45 miejsce: Estadio Santiago Bernabéu, sędzia spotkania: Hernandez A., widzów: 81044

Zinedine Zidane

Messi zdobył Bernabeu, Barcelona liderem La Liga!

Relacje Patryk Tabak @23.04.2017 | Przeczytano 1470 razy

Źródło: Mirror

FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Realem Madryt 3:2 i awansowała na fotel lidera ligi hiszpańskiej!

Przed meczem pewne było tylko jedno - jeśli Barcelona nie zdobyłaby dzisiaj na Bernabeu kompletu punktów, to definitywnie pożegnałaby się z marzeniami o mistrzostwie Hiszpanii. Na szczęście tak się nie stało, a Katalończycy wygrali 3:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w drugiej minucie mogli otrzymać rzut karny, jednak sędzia uznał, że Samuel Umtiti nie faulował w polu karnym Cristiano RonaldoReal zaczął pierwszą połowę lepiej, a Katalończycy obudzili się dopiero po kilku minutach. Strzały Suareza czy Messiego okazywały się jednak niegroźne dla Realu. Po chwili głos znów przejęli gospodarze - próbowali uderzać Benzema, Bale czy Ronaldo, jednak na posterunku był Ter Stegen. Do czasu. W 28. minucie piłkę w pole karne zagrał Marcelo, Ramos trafił w słupek, a piłkę do pustej bramki dobił już Casemiro.

Odpowiedź przyjezdnych była wręcz perfekcyjna. Ledwie pięć minut później przemówił Leo Messi, któremu przed spotkaniem wypominano, że gola w Klasyku nie zdobył już od trzech lat. Argentyńczyk przedryblował obronę Los Blancos i pewnym strzałem pokonał Navasa. Choć pod koniec pierwszej części meczu pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki miał drugą okazję do zdobycia gola (po minięciu się z piłką zagraną z rzutu rożnego przez Navasa) to jednak do przerwy obie drużyny schodziły do szatni z wynikiem remisowym.

Tak jak i pierwszą, tak drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Zinedine'a Zidane'aTer Stegen w fenomenalny sposób musiał bronić uderzenia swojego rodaka - Toniego Kroosa oraz Karima Benzemy. Szczególnie ta druga parada zasługuje na wyróżnienie, gdyż Francuz uderzał z bardzo bliskiej odległości. Barca obudziła się dziesięć minut po wznowieniu gry - wtedy to oko w oko z Navasem stanął Alcacer, jednak Kostarykanin obronił uderzenie Hiszpana. Chwilę potem po rzucie rożnym próbował Pique, jednak także interweniował bramkarz gospodarzy. Niewykorzystane okazje mogły dwukrotnie się zemścić, jednak formy tego dnia nie miał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk najpierw nieudolnie uderzał przewrotką, a potem mając przed sobą pustą bramkę przeniósł piłkę nad poprzeczką. Odpowiedział na to Ivan Rakitić. Chorwat otrzymał piłkę wybitą z pola karnego przed szesnastką, przełożył ją sobie na lewą nogę i fenomenalnym strzałem z dystansu wyprowadził Barcelonę na prowadzenie.

Królewscy chcieli szybko ruszyć do odrabiania strat, jednak plany pokrzyżował im Sergio Ramos. Hiszpan otrzymał czerwoną kartkę po brutalnym wejściu w nogi Leo Messiego. Sprawiło to, że goście poczuli wiatr w żaglach - stuprocentowe okazje marnowali jednak wspomniany Argentyńczyk oraz Gerard Pique. A Real zrobił coś, co w tym sezonie opanował do perfekcji - wykorzystał roztargnienie rywala. W 85. minucie piłkę w pole karne wstrzelił Marcelo, a z bliskiej odległości mocnym strzałem do siatki wpakował ją James, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Widać było, że stracony gol podłamał Katalończyków, którzy mogli nawet przegrywać, gdyby nie świetna interwencja Ter Stegena po strzale Asensio. W ostatniej minucie przemówił jednak Messi. Roberto świetnie napędził akcję Barcy, podał do Andre Gomesa, ten zaczekał na Jordiego Albę, a Hiszpan świetnie zagrał w pole karne do Leo Messiego. Ten uderzył w swoim stylu, przy krótkim słupku, i uciszył Bernabeu.

Po tym zwycięstwie Katalończycy awansowali na fotel lidera ligi hiszpańskiej, mając jednak jeden mecz więcej rozegrany właśnie od Realu.

Źródło: Barca.pl

Tagi: Barca, El Clasico, fc barcelona, FCB, Hiszpania, La liga, Real Madryt, Relacje