Co wiesz na temat poszczególnych piłkarzy Barcy i Realu? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie! ROZWIĄŻ QUIZ

Osiem lat od pogromu Realu

El Clasico Patryk Tabak @02.05.2017 | Przeczytano 2495 razy

Źródło: Marca

Dziś mija równo osiem lat od wygranej Barcelony na Bernabeu 6:2.

2 maja 2009 roku zapisał się złotymi zgłoskami w historii nie tylko Klasyków, ale i całej hiszpańskiej, a nawet europejskiej, piłki. Własnie wtedy Barcelona wygrała na wyjeździe z Realem Madryt aż 6:2 w 34. kolejce ligi hiszpańskiej i definitywnie pogrzebała szanse odwiecznego rywala na mistrzostwo kraju.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy już w 14. minucie zdobyli bramkę za sprawą Higuaina. Wtedy właśnie rozpoczął się koncert Dumy Katalonii - na jedną bramkę Los Blancos przyjezdni odpowiedzieli trzema trafieniami. HenryPuyol i Messi sprawili, że do szatni zawodnicy Realu schodzili ze spuszczonymi głowami.

Druga połowa miała podobny scenariusz - znów padł jeden gol dla gospodarzy (Ramosa w 56. minucie), na którego Katalończycy odpowiedzieli trzykrotnie. Drugie trafienia dołożyli Henry oraz Messi, do siatki Casillasa trafił także znienawidzony dzisiaj w Madrycie Pique. Ostatecznie Katalończycy wygrali 6:2 i definitywnie pokazali, kto w tamtym sezonie był lepszy.

Zachęcamy do zapoznania się ze skrótem tego meczu z polskim komentarzem. Warto!

Źródło: Barca.pl, Dariusz Żmudzki

Tagi: Barca, El Clasico, fc barcelona, FCB, klub, Real Madryt