Bayer Leverkusen będzie jednym z rywali FC Barcelony w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Sprawdź... ROZWIĄŻ QUIZ

Pod Lupą: FC Barcelona - Celta Vigo

Pod Lupą Karol Ożóg @11.01.2018 | Przeczytano 870 razy

Źródło: twitter

FC Barcelona bardzo pewnie wygrała dziś z Celtą Vigo i ze spokojem awansowała do kolejnej fazy rozgrywek!

W czwartek, 11 stycznia, FC Barcelona rozegrała rewanżowy mecz Pucharu Króla z Celtą Vigo. Piłkarze Ernesto Valverde na Camp Nou grali jak zaczarowani, ostatecznie wygrywając 5:0 i spokojnie awansując do kolejnej fazy. To był kolejny znakomity mecz Barcelony!

PLUSY

• Niezawodny Jordi Alba - Hiszpan jest w znakomitej formie. W starciu z Celtą zanotował kolejne dwie asysty, do których dorzucił bramkę. W całym sezonie ma ich już osiem, z czego aż siedem do Leo Messiego. Najlepszy lewy obrońca na świecie.
  • Nieziemski Leo Messi - To, co ostatnimi czasy wyprawia Argentyńczyk, jest nie z tej ziemi. W dwie minuty zniszczył on obronę Celty, strzelając dwie bramki. Dorzucił on także asystę przy bramce Alby. Obaj tworzą niesamowity duet!
  • Forma strzelecka - Tak skutecznej Barcy dawno nie oglądaliśmy. Podopieczni Valverde robili z rywalami co chcieli, a przy tym ich celowniki były perfekcyjnie nastawione. Manita przed własną publicznością tylko polepszy, już świetne, nastroje.
  • Powrót do formy Dembele - Francuz po wejściu na boisku nabrał wiatru w żagle. Kilka razy świetnie zakręcił obrońcami rywali. W samej końcówce spotkania z rzutu rożnego "na nos" zagrał do Rakiticia, który strzelił bramkę. Wraca stary, dobry Dembele!
  • Stała forma obrony - To, co kiedyś było największym problemem Barcy, dziś jest jej najlepszą bronią. Obrońcy Dumy Katalonii w każdym spotkaniu spisują się znakomicie, czego dowodem jest kolejne czyste konto. Nawet rotacja w trakcie spotkanie temu nie przeszkodziła.

MINUSY

• Prawdopodobnie ostatni mecz Mascherano - Odejście Argentyńczyka z Barcelony jest przesądzone i to być może był jego ostatni mecz w jej barwach. Szefuniu był jednym z ulubieńców trybun, który zostawił na Camp Nou cząstkę siebie. Przykre, że już być może nie zobaczymy go w bordowo-granatowych barwach!

ZAWODNIK MECZU

W dzisiejszym spotkaniu najlepszym zawodnikiem na boisku był naszym zdaniem Jordi Alba. Hiszpan miał udział przy trzech bramkach dla Barcy, dwukrotnie asystował i raz sam wpisał się na listę strzelców. Jego forma w tym sezonie jest niesamowita.

WYPOWIEDŹ REDAKTORA

Dzisiejsze spotkanie w kilku zdaniach skomentował jeden z naszych redaktorów, Piotr Sobczak. Znany jest Wam on pod pseudonimem Pietka.

Świetny pressing Barcelony i kontrola na boisku od pierwszego gwizdka. Stłamszona Celta zostawiała sporo miejsca w obronie, co wykorzystał wspaniały duet Messi - Alba strzelając trzy bramki. Po 31 minutach było już 4-0 i klasyczne K.O. w wykonaniu zawodników Dumy Katalonii. W drugiej połowie Barça mogła spuścić z tonu, a Valverde dał odpocząć Messiemu i Inieście ściągając ich z boiska. Świetną zmianę dał Dembele, który zaliczył asystę z rzutu rożnego przy golu Ivana Rakiticia. Wspaniały mecz na pożegnanie El Jefecito.

WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW

Co za pierwsza połowa w wykonaniu Messiego i Alby! Suarez również zaczyna wracać do formy, coś pięknego. Taką Barcę aż chce się oglądać!