Twierdzisz, że znasz FC Barcelonę i jej historię od podstaw? Jeśli tak, sprawdź się w naszym... ROZWIĄŻ QUIZ

Pod Lupą: Chelsea - FC Barcelona

Pod Lupą Patryk Tabak @20.02.2018 | Przeczytano 987 razy

Źródło: SI.com

Starcie z Londyńczykami w 1/8 finału Ligi Mistrzów okiem redakcji Barca.pl.

We wtorkowy wieczór Barcelona zremisowała na Stamford Bridge z Chelsea 1:1. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem tego spotkania.

PLUSY

• Dobry wynik. Najważniejsza zaleta tego meczu to oczywiście bramkowy remis wywieziony z Londynu. Na ten moment w ćwierćfinale Ligi Mistrzów jest Barcelona, jednak trzeba z wielką uwagą przystąpić do meczu rewanżowego. Katalończycy na Camp Nou przegrywać nie zwykli, jednak kropka nad i sama się nie postawi.

• Leo Messi. Znów Argentyńczyk w decydującym momencie okazuje się kluczowy. Dzisiaj w kluczowym momencie Messi się przebudził i zapewnił Barcelonie remis, a i wcześniej był bardzo aktywny i szukał strzeleckich okazji. Tym samym "dziesiątka" Dumy Katalonii po raz pierwszym w karierze strzelił bramkę Chelsea oraz, wreszcie, pokonał Thibauta Courtois.

• Kolektyw. Takie aspekty trzeba wyszczególniać, zwłaszcza po ostatnim sezonie. Wątpimy, że rok temu ktokolwiek popędziłby po bezpańską piłkę tak, jak dzisiaj zrobił to Andres Iniesta przy bramce wyrównującej. Widać, że ci piłkarze poszliby za sobą w ogień, że jeden piłkarz pracuje na drugiego. Jak widać, efekty są. A aspekt bycia drużyną jest w tym wszystkim bardzo istotny.

MINUSY

• Rozkojarzenie w defensywie. Nie byliśmy pewni, jak nazwać ten stan, bo generalnie obrona Barcelony była dzisiaj skupiona, więc ciężko opisywać ją jako zawodną w tym meczu. Nie zmienia to jednak faktu, że dwukrotnie w pierwszej połowie pozwoliła oddać groźny strzał Willianowi sprzed pola karnego i powtórzyli to samo po zmianie stron, przez co Brazylijczyk zdobył bramkę.

• Paulinho i Rakitić przed przerwą. Brazylijczyk od dłuższego czasu jest w słabszej formie i, niestety, dzisiaj to potwierdził. Oczywiście, starał się i był aktywny, jednak nic z tego nie wynikało. Ambicji Paulinho odmówić nie można, formy niestety już tak. Ivan z kolei w pierwszej połowie był bardzo nerwowy, ostro faulował, przez co zarobił żółtą kartkę, po jego niewytłumaczalnym zwolnieniu w pościgu za piłką do sytuacji doszedł Hazard. W drugiej połowie było jednak lepiej.

• Słaba gra. Po prostu. Nie wnikamy, czy to Ernesto Valverde dał taki plan na mecz, jednak nie zmienia to faktu, że po raz kolejny w grze Barcelony zabrakło "pazura", charakteru. Dzisiejszy remis to efekt błędu Chelsea w wyprowadzaniu piłki. Owszem, błędy także trzeba wykorzystać, jednak tacy zawodnicy powinni zdecydować się na coś więcej. Dobrze, że są wyniki. Na razie.

WYPOWIEDŹ REDAKTORA

Tym razem przebieg spotkania zdecydował się skomentować Patryk Tabak, zastępca redaktora naczelnego portalu.

Pierwsza połowa była typowa, chciałoby się rzecz, dla Barcelony Valverde. Początek to wzajemne badanie się obu stron, potem nieśmiałe próby zaatakowania rywala, a następnie to właśnie przeciwnik prezentował swoje najlepsze strony. Mieliśmy niesamowicie dużo szczęścia, że piłka po strzałach Williana tylko obijała słupek naszej bramki. Chelsea powinna prowadzić. W Barcelonie starał się Messi, ale niedokładni byli partnerzy. Iniesta czy Paulinho próbowali, ale niewiele z tego wynikało. W dodatku mocno nerwowy był Rakitić, który zarobił żółtą kartkę, a mimo to ostro chodził w rywali.

Druga odsłona też była typowa - lepsza. Barca od pierwszych minut kontrolowała przebieg meczu i nie dopuszczała Chelsea do głosu. A jednak to rywale zdobyli bramkę i tylko dzięki głupiemu błędowi Londyńczyków udało się wywieźć remis. Szczerze brakuje mi meczu, w którym Barca pokaże pazur i charakter. Może jeszcze się doczekamy, bo dzisiaj gra wyglądała po prostu słabo. Trzy tygodnie odpoczynku od europejskich wrażeń i trzeba dokończyć dzieła i zameldować się w ćwierćfinale.

WYPOWIEDŹ CZYTELNIKA

Tym razem w naszej rubryce umieszczamy słowa ZLATKO ,który zabrał głos pod relacją z meczu.

Wynik dobry. Strzelona bramka i nieprzegrany mecz to absolutne minimum do nazwania rezultatu pozytywnym i to się udało osiągnąć. Co ciekawe mam wrażenie, że my ciągle jesteś jeszcze w dołku trwającym od około 3 tygodni. To znaczy pod względem taktycznym, mentalnym i po prostu solidności wyglądaliśmy na pewno lepiej niż w ostatnich spotkaniach z Eibar czy Getafe. W pressingu również prezentowaliśmy się dobrze, mimo że ten dołek formy z ostatnich meczów opiera się na dołku fizycznym. Jednak można tzw. mikrocyklami mniej lub bardziej zarządzać i pewnie to nie jest przypadek, że teraz z Chelsea nastąpiła w tym temacie lekka zwyżka. Choć oczywiście ciągle brakuje błysku i większego parcia do przodu. Tym bardziej można być zadowolonym z tego wyniku i liczyć, że na rewanż będziemy już w stuprocentowej formie. Dzisiaj świetny mecz Busquetsa. Był bardzo pewny i opanowany co nie jest niczym dziwnym w jego przypadku. Wiele odbiorów i dobrych rozrywających defensywę rywali podań. Rakitić z kolei dobry w defensywie, ale irytujący w ofensywie. Kilka głupich strat. Messi i Iniesta z okresami błysków oraz asystą i golem na koncie po tym jak przycisnęliśmy Chelsea w pressingu. Messi przełamał kolejnego rywala. [...] Jako zespół świetnie się ustawialiśmy, a po strzelonym golu Chelsea straciła całkowicie pomysł na cokolwiek. Paulinho od kilku tygodni zaliczył znaczny spadek formy. Tutaj rolę może odgrywać nietypowy sezon rozgrywany w Chinach. Można napisać, że tak na prawdę Brazylijczyk od stycznia zeszłego roku gra bez przerwy między sezonami i w końcu odbiło się to na jego kondycji. Jeśli nie mylę się to zapewne Valverde zacznie go oszczędzać bardziej niż zwykle w najbliższych tygodniach tak, aby wrócił świeży jeszcze w marcu.

Chcesz, aby to Twoje słowa znalazły się w następnej Lupie? Skomentuj relację z meczu z Gironą, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 20:45!

Źródło: Barca.pl