Z okazji ostatniego dnia okienka transferowego mamy dla Was test z wiedzy na temat ruchów... ROZWIĄŻ QUIZ

ATLÉTICO MADRYT - FC BARCELONA

24.11.2018, godzina 20:45 miejsce: Vicente Calderón, Madryt, sędzia spotkania: Manzano J., widzów: 67204

Źródło: Twitter

W czołówce tabeli jest naprawdę ciasno. Ten mecz może zadecydować o tym, kto będzie liderem po 13. kolejce.

Przed FC Barceloną trudny wyjazd na Wanda Metropolitano. Podopieczni Ernesto Valverde zmierzą się z Atletico, które aktualnie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Obie drużyny dzieli tylko jeden punkt i Sevilla, lecz wkrótce wiele może się w czołówce pozmieniać.

Barcelona chce wrócić na właściwe tory. Z piłką klubową tuż przed rozpoczęciem się przerwy reprezentacyjnej Barca pożegnała się zaskakująca porażką z Realem Betis na własnym stadionie 3-4. Najwyższa pora na rehabilitację, nawet jeśli nastroje wśród katalońskich kibiców mogą wcale nie być entuzjastyczne. Cules przyzwyczajeni są bowiem do słabszych występów swojej drużyny po przerwach na mecze kadry narodowej. Zapewne wielu będzie miało gdzieś z tyłu głowy, jak wygląda dyspozycja Barcy w meczach następujących po przerwie reprezentacyjnej.

Przerwa na grę w kadrze znacząco osłabiała dyspozycję piłkarzy i wybijała ich z dobrego rytmu gry w klubie. Nie do końca wiadomo, czy to przez zmianę otoczenia, innych kolegów z drużyny wokoło, czy też towarzyszące takim kwestiom rozkojarzenie i konieczność przystosowania się do odmiennych warunków gry, ale powroty do rozgrywek ligowych często kończyły się dla piłkarzy Barcy stratą punktów. Teraz dodatkowo na niekorzyść działa fakt, że rywalem będzie ekipa z najwyższej półki.

Nie można odmówić piłkarzom Diego Simeone wielkich umiejętności i wyrachowania w prezentowanym futbolu. Liczby także opowiadają się na korzyść piłkarzy z Madrytu:  Atletico nie przegrało meczu ligowego od 9 spotkań. Najwięcej bramek ma na swoim koncie Antoine Griezmann, w meczu z Barceloną na pewno powalczy o to, aby tę statystykę jeszcze podwyższyć. Słabość ekipy prowadzonej przez argentyńskiego szkoleniowca może natomiast leżeć w kontuzjach wielu istotnych zawodników. Cały czas w pełni nie wyleczył się z kontuzji Diego Godin, filar formacji obronnej gospodarzy. Ponadto pod znakiem zapytania stoi występ m.in. Koke, Juanfrana, Costy czy Gimeneza.

Ciężko mówić o krytykowaniu Barcelony za grę, dopóki plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli. Nie zmienia to jednak faktu, że nieumiejętność zachowania czystego konta w ostatnich dziesięciu meczach ligowych oraz kontrowersyjne decyzje personalne trenera Valverde napsuły niemalo krwi kibicom „Blaugrany”. Czara goryczy została przelana 11 listopada po wysokiej porażce z Betisem na Camp Nou. Najwyższa pora na odkupienie win!

Źródło: barca.pl

Tagi: Arturo Vidal, Atletico Madryt, Barca, Blaugrana, Diego Simeone, Ernesto Valverde, fc barcelona, Gerard Pique, La liga, Luis Suarez, Real Betis