Sprawdź, ile wiesz o Atletico Madryt! ROZWIĄŻ QUIZ

Bramki Denisa, Munira i Malcoma dają pewny awans do 1/8 finału

Copa del Rey Patryk Tabak @05.12.2018 | Przeczytano 290 razy

Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Cultural Leonesa 3:1 w rewanżowym meczu 1/16 finału Copa del Rey.

Tego meczu najchętniej nikt w stolicy Katalonii by nie rozgrywał. Mówimy to co roku przy okazji rewanżowego meczu 1/16 finału Copa del Rey i będziemy to mówić dopóty, dopóki obecna forma rozgrywek zostanie utrzymana. Pierwszy gwizdek arbitra tego starcia został poprzedzony wzruszającą minutą ciszy dla zmarłego w poniedziałek Josepa Lluisa Nuñeza - najdłużej urzędującego prezydenta Barcelony.

Początek meczu, ku zdziwieniu tych, którzy pojawili się tego wieczoru na Camp Nou, był bardzo chaotyczny. Piłkarze Leonesy potrafili stworzyć sobie kilka groźnych akcji pod bramką Jaspera Cillessena, jednak po żadnej z nich piłka nie zatrzepotała w siatce. Im więcej czasu jednak upływało, tym bardziej Barcelona odzyskiwała kontrolę nad meczem, co oczywiście przekuwało się w sytuacje bramkowe. Bohaterem pierwszej odsłony meczu został autor trzech asyst - Ivan Rakitić. Najpierw, w 18. minucie, pograł przed polem karnym na jeden kontakt z Denisem, po czym podał do Munira, a ten pewnym, mocnym strzałem wyprowadził Barcę na prowadzenie. Później przekazał piłkę w środkowej strefie boiska Denisowi, który podciągnął do przodu kilkanaście metrów, a następnie bardzo ładnym strzałem na dalszy słupek zdobył drugiego gola. I wreszcie w końcówce pierwszej połowy dośrodkował w pole karne, w którym najlepiej odnalazł się Malcom. Do przerwy 3:0 i pewny awans.

Ernesto Valverde na drugą połowę wprowadził Sergio Busquetsa, który tym samym dał chwilę wytchnienia Rakiticiowi. 9 minut po wznowieniu gry to jednak goście cieszyli się z bramki zdobytej na Camp Nou. Jasper Cillessen najpierw obronił strzał z dystansu, później dobitkę z ostrego kąta, jednak wobec strzału Sene w zasadzie na pustą bramkę był bezradny. Dosłownie chwilę po zdobyciu pierwszej bramki przez Cultural na boisku pojawił się Riqui Puig. 19-latek potrzebował ledwie kwadransa, by zanotować pierwszą asystę w seniorskiej drużynie Barcy. Po jego dobrym podaniu drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Denis Suarez. Było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu - ostatecznie Barcelona wygrała z Culturalem 4:1.

Po stronie plusów, oprócz wyniku, można zapisać występy zawodników, którzy regularnie nie grają. Dwie bramki zdobyte przez Denisa z pewnością nie osłabią zainteresowania nim innych klubów (kolejnej szansy na Camp Nou już raczej nie dostanie), Malcom po raz kolejny dał trenerowi sygnał, że może się liczyć w walce o pierwszy skład, z kolei Riqui Puig zaliczył obiecujące wejście do zespołu. Czekamy na więcej!

FC Barcelona - Cultural Leonesa 4:1 (3:0)
1:0 - Munir 18'
2:0 - Denis Suarez 26'
3:0 - Malcom 43'
3:1 - Josep Sene 54'
4:1 - Denis Suarez 70'

Źródło: Barca.pl

Tagi: Barca, Copa del Rey, Cultural Leonesa, fc barcelona, FCB, Relacje