Sprawdź swoją wiedzę na temat Luisa Suareza! ROZWIĄŻ QUIZ

Kontuzja i łzy Malcoma

Kontuzje Patryk Tabak @05.12.2018 | Przeczytano 666 razy

Źródło: Mundo Deportivo

Pod koniec meczu Malcom doznał urazu kostki i najprawdopodobniej czeka go przymusowa przerwa.

Ku uciesze niemal wszystkich kibiców, Malcom wyszedł na dzisiejszy rewanżowy mecz 1/16 finału Pucharu Króla w wyjściowym składzie. Brazylijczyk odwdzięczył się Ernesto Valverde w 43. minucie, gdy wykorzystał dośrodkowanie Rakiticia i zdobył bramkę na 3:0. To był tak naprawdę jego jedyny wyraźnie zauważalny, jasny akcent w tym spotkaniu. Występ Malcoma można określić po prostu jako średni.

W końcówce spotkania, które rozstrzygnięte było już w pierwszej połowie (a cały dwumecz po wyjeździe do León...), Malcom doznał urazu, przez który nie będzie dobrze wspominał swojej pierwszej bramki na Camp Nou. Noga Brazylijczyka przy walce o piłkę wygięła się w nienaturalny sposób. Po całym incydencie piłkarzowi udzielono podstawowej pomocy medycznej, jednak mimo to nie był w stanie kontynuować gry.

Barcelona kończyła mecz w dziesiątkę, a Malcom schodząc z boiska miał łzy w oczach. Jutro Brazylijczyk przejdzie badania, które określą szczegóły dotyczące jego kontuzji, a także przewidywany czas absencji. Wielce prawdopodobne jednak, że w tym roku kalendarzowym 21-latka na murawie już nie zobaczymy.

Tagi: Barca, Copa del Rey, Cultural Leonesa, fc barcelona, FCB, Kontuzje, Malcom