Jak wiele wiesz na temat obecnego trenera Barcy - Luisa Enrique? Czy ten wybitny szkoleniowiec jest... ROZWIĄŻ QUIZ

Valverde: Derby zawsze mają w sobie coś szczególnego

Konferencje prasowe Izka @08.12.2018 | Przeczytano 176 razy

Źródło: marca.com

Trener nie ma żadnych uwag co do swoich piłkarzy. Barca pewnie pokonała Espanyol.

Derby Barcelony na Cornella-El Prat zakończyły się wynikiem 0-4. Gospodarze musieli pogodzić się z wyraźną przewagą po stronie rywali zza miedzy. O dodatkowym pechu mogą mówić w kontekście Leo Messiego – Argentyńczyk trafił na swój dobry dzień i dwukrotnie znalazł drogę do siatki. Pozostałe trafienia należały do Dembele i Luisa Suareza.

Na początek Ernesto Valverde skomentował przebieg meczu:

- „To był dobry mecz. Mieliśmy świadomość tego, jak groźny może być Espanyol szczególnie na własnym stadionie. Chcieliśmy wyjść i jak najszybciej przejąć inicjatywę. Krok po kroku zdominować mecz i to się udało. Prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sobie okazje bramkowe”.

Ernesto Valverde został zapytany o to, czy uważa, że w dzisiejszym meczu Barca rozegrała najlepsze 45 minut w roku. Odpowiedział:

- „Nie, nie wydaje mi się. Podobnie w meczu z realem Madryt zagraliśmy wyśmienitą połowę. Przybyliśmy tutaj ze świadomością, że zmierzymy się z trudnym rywalem. Derby zawsze mają w sobie coś szczególnego”.

Media huczą od pochwał i pozytywnych opinii pomeczowych o piłkarzach „Dumy Katalonii”, a najwięcej ciepłych słów zbiera nie kto inny jak Leo Messi. Jego gol z rzutu wolnego oczarował kibiców równie mocno co samego szkoleniowca, jednak Valverde o swoim najlepszym zawodniku wypowiada się krótko i dobitnie:

- „Messi? Jest wyjątkowy”.

Tagi: Barca, Blaugrana, Derby, duma katalonii, Ernesto Valverde, Espanyol, fc barcelona, Leo Messi, Luis Suarez