W pierwszym meczu na Camp Nou w sezonie ligowym 2015/16, FC Barcelona zmierzy się z Malagą.... ROZWIĄŻ QUIZ

Barcelona B wygrała z liderem

Barcelona B Karol Ożóg @15.12.2018 | Przeczytano 190 razy

Źródło: Twitter

Młodzi zawodnicy Barcelony odnieśli dziś bardzo ważne zwycięstwo, pokonując lidera z Lleidy.

FC Barcelona B w sobotni wieczór odniosła bardzo ważne zwycięstwo, pokonując na własnym stadionie lidera, zespół Lleidy 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Carles Pérez i Alex Collado. Dzięki temu zwycięstwu Barca awansowała na piąte miejsce w tabeli i do miejsca gwarantującego grę w play-offach traci już zaledwie jeden punkty.

Pierwsza połowa spotkania toczona była zdecydowanie pod dyktando Barcelony. Gospodarze przez większość czasu przebywali na połowie rywali, jednak długo nie byli w stanie udowodnić swojej przewagi. Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki miał Rafa Mujica, który popisał się świetną indywidualną akcją, jednak jego strzał świetnie obronił bramkarz rywali. W 40. minucie przewagę Barcy udokumentował Carles Pérez, który świetnie wykorzystał podanie Puiga i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zmianie stron to goście ruszyli do ataków, chcąc jak najszybciej wyrównać stan rywalizacji. Plany szybko zostały zrealizowane, bo już w 49. minucie do siatki Barcy trafił Juan Oriol, który świetnie minął trzech piłkarzy gospodarzy i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Stracona bramka nie podziałała zbyt dobrze na zawodników Dumy Katalonii, jednak z minuty na minutę wracali na właściwe tory, zagrażając bramce rywali. Świetną okazję miał Chumi, który po dośrodkowaniu kolegi z drużyny trafił w obramowanie bramki. Kilka minut później w słupek strzelił Perez.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Barcelona w końcu dopięła swego i strzeliła zwycięską bramkę. W doliczonym czasie gry do siatki trafił Alex Collado, który pewnie dobił piłkę do siatki rywali, tym samym zapewniając zwycięstwo swojej drużynie.

Źródło: Sport.es

Tagi: Alex Collado, Barca B, Carles Pérez, fc barcelona, Segunda Division B