Sprawdź, ile wiesz o Atletico Madryt! ROZWIĄŻ QUIZ

Show Dembele, Barca w ćwierćfinale Pucharu Króla!

Copa del Rey Karol Ożóg @17.01.2019 | Przeczytano 827 razy

FC Barcelona w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla pewnie pokonała Levante 3:0 i zameldowała się w kolejnej rundzie.

Wiele emocji przysporzył Barcelonie dwumecz w ramach 1/8 finału Pucharu Króla przeciwko Levante. W pierwszym meczu na Estadio Ciudad de Valencia gospodarze niespodziewanie wygrali 2:1 i przed rewanżem na Camp Nou byli w lepszej sytuacji. Podopieczni Ernesto Valverde nie zawiedli jednak swoich fanów i pewnie pokonali rywali 3:0, tym samym meldując się w ćwierćfinale rozgrywek.

Początek spotkanie zdecydowanie należał do Barcy, która równo z pierwszym gwizdkiem sędziego ruszyła do odrabiania strat z pierwszego meczu. Ataki w początkowej fazie meczu nie sprawiały Levante jednak większego problemu, a kibice na prawdziwy popis swoich ulubieńców musieli czekać pół godziny gry. Właśnie wtedy dobrym odbiorem pod bramką rywala popisał się Leo Messi, który przytomnie odegrał do Dembele, a młody Francuz pewnie pokonał bramkarza.

Zaledwie minutę później było już 2:0, znów za sprawą dwójki Messi - Dembele. Argentyńczyk ponownie bardzo dobrze uruchomił kolegę z ataku, a ten minął bramkarza i z ostrego kąta, z niewielką pomocą defensorów, wpakował piłkę do siatki, po raz kolejny pobudzając kibiców zgromadzonych na stadionie. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron stroną dominującą wciąż byli Katalończycy, którzy za wszelką cenę chcieli podwyższyć prowadzenie. Udało się to w 51. minucie meczu, kiedy do siatki trafił Philippe Cutinho. Radość Brazylijczyka szybko zakończył sędzia liniowy, który po szybkiej konsultacji z wozem VAR podniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną zawodnika. Cztery minuty później nikt już Barcelonie nie przeszkodził, a Leo Messi pewnym strzałem podwyższył prowadzenie na 3:0.

Pozostała część meczu przebiegała pod dyktando Barcelony, jednak również goście od czasu do czasu starali się zagrozić bramce rywali. Nie przyniosło to żadnych skutków. W 73. minucie spotkania bliski skompletowania hat-tricka był Dembele, jednak jego strzał świetnie wybronił golkiper. Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic wartego odnotowania. FC Barcelona ostatecznie pokonała Levante 3:0 i ze spokojem zameldowała się w kolejnej fazie Pucharu Króla.

Źródło: barca.pl