Sprawdź swoją wiedzę na temat Luisa Suareza! ROZWIĄŻ QUIZ

Alba: Barcelona to drużyna zwycięzców

Wywiady MM99 @31.01.2019 | Przeczytano 316 razy

Źródło: Barca Blaugranes

Po zdecydowanym zwycięstwie nad Sevillą, Jordi Alba powiedział, że nie był zaskoczony dokonaną w wielkim stylu remontadą, ponieważ cały zespół od początku nastawiony był na zwycięstwo.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym na Estadio Sanchez Pizjuan, grająca w rezerwowym składzie Duma Katalonii przegrała 2:0 po bramkach Wissama Ben Yeddera i Pablo Sarabii. W spotkaniu rewanżowym Ernesto Valverde zdecydował się na wystawienie once de gala w celu odwrócenia wyniku dwumeczu. Pierwszoplanowi piłkarze Barcelony nie rozczarowali i pewnie pokonali Sevillę 6:1.

Jordi Alba stwierdził, że po wygranym meczu w szatni Barcelony nie było zaskoczenia, a w związku z nim nadmiernej euforii. W drużynie panuje mentalność zwycięzców i wszyscy zawodnicy byli bardzo zdeterminowani i nastawieni na zwycięstwo w starciu z zespołem Pablo Machina.

"To było wyzwanie, które wszyscy uwielbiamy i pomimo że przegraliśmy pierwszy mecz, czuliśmy wielki entuzjazm dzięki wsparciu kibiców.”

"Zagraliśmy dzisiaj znakomicie i osiągnęliśmy dobry rezultat. Jesteśmy drużyną zwycięzców, która jest przyzwyczajona do grania tego typu meczów.”

"Dlatego jest to tak ważne dla wszystkich Katalończyków"

Alba chciał wyróżnić przede wszystkim Jaspera Cillesena za jego znakomitą grę podczas meczu i profesjonalną postawę pomimo niewielkiej liczby minut na boisku podczas sezonu.

"Jest dla nas bardzo ważnym piłkarzem i osobowością w szatni" dodał.

"Powinien zostać na następny sezon, ponieważ jest świetnym bramkarzem, a obroniony przez niego rzut karny był decydującym momentem meczu."

Jordi Alba rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut i zanotował asysty przy bramkach Suareza i Messiego.

Źródło: Marca

Tagi: Barca, fc barcelona, FCB, Jordi Alba, La liga, Puchar Króla, Sevilla