Twierdzisz, że dużo wiesz o Leo Messim? Sprawdź swoją wiedzę o gwieździe FC Barcelony! ROZWIĄŻ QUIZ

Malcom katem Lyonu

Ciekawostki Patryk Tabak @18.02.2019 | Przeczytano 424 razy

Źródło: Mundo Deportivo

W czterech meczach z Lyonem Brazylijczyk zdobył cztery bramki.

Sytuacja Malcoma jest nie do pozazdroszczenia. Brazylijczyk nie dostaje wielu szans od Ernesto Valverde i to pomimo, wydawałoby się, dobrej formy. Po raz ostatni Malcom w barwach Barcelony zagrał 6 lutego w meczu z Realem Madryt. Był bardzo aktywny i zdobył bramkę, po której Dumie Katalonii udało się zremisować 1:1. W kolejnych meczach ligowych Ernesto Valverde nie dał jednak Brazylijczykowi szansy, choć mecz z Realem Valladolid wydawał się być do tego idealną okazją.

Jutro Katalończycy zagrają we Francji z Lyonem w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Praktycznie niemożliwe jest, by Malcom wyszedł jutro w pierwszym składzie, gdyż ten zarezerwowany jest dla Leo Messiego, Luisa Suáreza oraz Ousmane'a Dembélé. Malcom mógłby jednak wejść z ławki rezerwowych i wprowadzić jakość do drużyny Barcelony. W przeszłości, gdy Brazylijczyk był jeszcze piłkarzem Girondins de Bordeaux, zdarzało mu się rozgrywać wielkie mecze na stadionie Lyonu.

Tak było chociażby 19 sierpnia 2017 roku. Malcom zdobył wówczas dwie bramki - w 41. i 91. minucie. Dzięki niemu Bordeaux zremisowało na wyjeździe 3:3. Rok wcześniej Żyrondystom udało się pokonać Lyon na wyjeździe 3:1, a Malcom również zdobył bramkę. W 33. minucie wyrównał stan meczu. Z kolei niemal rok temu, Brazylijczyk pokonał golkipera Lyonu przed własną publicznością. W 27. minucie wykorzystał rzut karny.

Przeciwko najbliższemu rywalowi Barcelony Malcom zdobył więc cztery bramki w czterech rozegranych spotkaniach. Serię będzie bardzo trudno podtrzymać, jednak Ernesto Valverde powinien wiedzieć, że w ciężkich momentach na Brazylijczyka można liczyć. Być może w tej chwili nawet bardziej, niż na znajdującego się pod formą Philippe Coutinho.