Co wiesz na temat najgorętszego meczu na całym świecie? Sprawdź swoją wiedzę! ROZWIĄŻ QUIZ

Valverde: W Lyonie oddaliśmy 25 strzałów, a nie udało nam się strzelić bramki

Konferencje prasowe Marcin Polak @28.02.2019 | Przeczytano 194 razy

Źródło: sport.es

FC Barcelona wygrała z Realem Madryt 3:0 i awansowała do finału Copa del Rey. Na pomeczowej konferencji, na pytania dziennikarzy odpowiadał Ernesto Valverde.

O spotkaniu:

To były dwie, kompletnie różne połowy. W pierwszej to Real był lepszym zespołem, a my mieliśmy wiele problemów. Naciskali nas w środkowej strefie boiska, a nasze akcje były bardzo wolne, nie mogliśmy się dostać pod ich pole karne. Jednak w drugiej połowie wykazaliśmy się determinacją.

O nastawieniu piłkarzy w trakcie spotkania:

To co się zmieniło to ich cel. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Nie chcieliśmy grać zbyt ofensywnie. Naciskali nas coraz bardziej, a my traciliśmy wiele piłek i nie umieliśmy podejść wyżej. Brakowało nam podjęcia ryzyka. Jednak w drugiej części się to zmieniło.

Mentalność zespołu po meczu:

Myślę, że wyszliśmy silniejsi z tego spotkania. Musimy poprawić wiele elementów. Co ciekawe w Lyonie oddaliśmy 25 strzałów, a nie udało nam się strzelić bramki, pomimo tego, że dziś wyszła ta sama jedenastka.

O Suarezie:

Jeśli nie zrobiłby tego już raz w tym sezonie, moglibyście pomyśleć, że jest szalony... Nie ma wielu piłkarzy w historii, którzy strzelali Realowi po trzy bramki w jednym sezonie. [właściwie dwie, ponieważ gol z 69. minuty został zapisany, jako samobój Varane'a-przyp. red.]

Tagi: Barca, Copa del Rey, El Clasico, fc barcelona, FCB, Real Madryt, Valverde