Już za około dwa tygodnie ruszy długo wyczekiwana faza grupowa Ligi Mistrzów. Sprawdźcie swoją... ROZWIĄŻ QUIZ

Héctor Moreno

Biografia

Moreno swoją karierę rozpoczynał w stołecznym meksykańskim zespole Pumas UNAM. Do seniorskiej drużyny został włączony jesienią 2005 przez trenera Hugo Sáncheza, jednak w Primera División zadebiutował dopiero 22 stycznia 2006 w wygranym 1:0 spotkaniu z Santos Laguną, wchodząc na plac gry w 88 minucie za Gerardo Galindo. Pierwszą bramkę w barwach Pumas zdobył 18 lutego tego samego roku w przegranej 1:3 konfrontacji z Cruz Azul.

Moreno nie wywalczył sobie jednak miejsca w wyjściowej jedenastce zespołu, pozostając rezerwowym dla bardziej doświadczonych stoperów – Joaquína Beltrána, Darío Veróna i Marco Antonio Palaciosa. Dopiero jesienią 2007, po odejściu Palaciosa do Veracruz, młody defensor został podstawowym graczem drużyny Ricardo Ferrettiego. Podczas tych właśnie rozgrywek, Apertura 2007, Moreno wywalczył z Pumas tytuł wicemistrzowski po porażce z Atlante w dwumeczu finałowym fazy play–off łącznym wynikiem 1:2 (0:0, 1:2).

W styczniu 2008 Moreno został kupiony przez holenderski zespół AZ za sumę czterech milionów euro. W sezonie 2008/2009 wywalczył z drużyną prowadzoną przez Louisa van Gaala tytuł mistrza Holandii.