Z okazji ostatniego dnia okienka transferowego mamy dla Was test z wiedzy na temat ruchów... ROZWIĄŻ QUIZ

Gaizka Toquero

Biografia
Toquero urodził się w Vitorii i po niezbyt długich epizodach w Realu Sociedad oraz kadrach C i B drużyny z Alaves, profesjonalne uprawianie piłki nożnej rozpoczął z SD Lemoną w sezonie 2006–2007. Rok później dołączył do Sestao River Club.

Podczas gry w Sestao zainteresował się nim Athletic Club, który pozyskał go w letnim okienku transferowym 2008 roku. Napastnik nie przypadł jednak do gustu Joaquína Caparrósa i natychmiastowo został wypożyczony do innego baskijskiego klubu, SD Eibar, głównie ze względu na nowego trenera tej drużyny, Carlosa Pouso, który wcześniej współpracował już z zawodnikiem.

Po rozegraniu 15 meczów w Segunda Division Toquero został przywrócony do Athletic Bilbao (1 stycznia 2009 roku). Sześć dni później snajper zaliczył debiut w La Liga, kiedy to pojawił się na płycie boiska w drugiej połowie zremisowanego 1-1 meczu z RCD Espanyolem. Pierwszego gola dla klubu zdobył 4 marca 2009 roku w wygranym u siebie 3-0 spotkaniu Copa del Rey przeciwko Sevilli FC (4-2 w dwumeczu). Baskowie dostali się wtedy do finału rozgrywek, gdzie polegli 1-4 z ekipą FC Barcelony.

W sezonie 2009/2010 Toquero był drugim najlepszym strzelcem swojej drużyny, zdobył łącznie siedem bramek w lidze.