Co wiesz na temat poszczególnych piłkarzy Barcy i Realu? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie! ROZWIĄŻ QUIZ

Ricardo Horta

Biografia

Latem 2011 roku Horta dołączył do młodzieżowej drużyny Vitórii Setúbal, dokąd ściągnięto go z Benfiki. 7 kwietnia 2013 roku zadebiutował w barwach pierwszego zespołu podczas przegranego 1:2 spotkania ligowego z Rio Ave, zmieniając w drugiej połowie Cristiano. Sezon 2012/13 zakończył z dorobkiem sześciu występów, zaliczając wszystkie jako zmiennik. 9 grudnia 2013 roku Horta zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach klubu podczas meczu z Académiką Coimbra. W trakcie sezonu 2013/14 występował regularnie, kończąc rozgrywki z dorobkiem 27 spotkań i 7 bramek.

12 lipca 2014 roku Horta podpisał pięcioletni kontrakt z hiszpańską Málagą. Po raz pierwszy w nowych barwach wystąpił 23 sierpnia 2014 roku, wychodząc w podstawowym składzie na wygrane 1:0 spotkanie z Athletikiem Bilbao.