Sprawdź, ile wiesz o karierze Carlesa Puyola! ROZWIĄŻ QUIZ

Jhon Córdoba

Biografia

Córdoba w wieku czternastu lat rozpoczął treningi w klubie Envigado FC, do którego seniorskiej drużyny został włączony przez szkoleniowca Pedro Sarmiento. W Categoría Primera A zadebiutował jako siedemnastolatek, 8 października 2010 w przegranym 0:2 spotkaniu z Deportes Tolima, a już w kolejnym sezonie zaczął regularnie pojawiać się na ligowych boiskach. Premierowego gola w najwyższej klasie rozgrywkowej strzelił 28 września 2011 w wygranej 2:0 konfrontacji z Itagüí Ditaires. W pierwszej ekipie Envigado spędził ostatecznie dwa lata, jednak nie odniósł z nią większych sukcesów. W połowie 2012 roku został zawodnikiem meksykańskiego zespołu Jaguares de Chiapas z miasta Tuxtla Gutiérrez, gdzie trafił w celu zastąpienia swojego rodaka Jacksona Martíneza, który został sprzedany do FC Porto. W tamtejszej Liga MX zadebiutował 20 lipca 2012 w przegranym 0:4 spotkaniu z Tigres UANL, natomiast pierwszą bramkę zdobył 8 października tego samego roku w wygranym 4:0 meczu z San Luis. W Jaguares pełnił jednak wyłącznie rolę rezerwowego, zdobywając zaledwie jednego gola w lidze.

Latem 2013 Córdoba został wypożyczony do hiszpańskiego zespołu RCD Espanyol z siedzibą w Barcelonie. W Primera División zadebiutował 26 października 2013 w przegranej 0:3 konfrontacji z Levante.