Co wiesz na temat najgorętszego meczu na całym świecie? Sprawdź swoją wiedzę! ROZWIĄŻ QUIZ

-

, godzina miejsce:

-:-

Pogrom w Finlandii - HJK Helsinki vs. FC Barcelona 0:6

Relacje Cezary Kawecki @09.08.2014 | Przeczytano 2366 razy

FC Barcelona w czwartym sparingu podczas tegorocznego pre-sezonu pokonała HJK Helsinki aż 6:0. Do siatki trafiali Munir (2), Roberto, Pique, Bartra oraz Sandro.

FC Barcelona rozpoczęła mecz w możliwie najmocniejszym składzie, wykluczając z tego Leo Messiego, Javiera Mascherano, Daniego Alvesa, Neymara, Xaviego oraz Jeremy'ego Mathieu, którzy zostali w Barcelonie. Dość istotną zmianą w porównaniu z meczem przeciwko Napoli było zastąpienie Claudio Bravo przez Jordiego Masipa.

Mecz dla Katalończyków rozpoczął się bardzo dobrze, bowiem już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. Andres Iniesta z głębi pola zagrał swoją firmową piłkę, po czym Munir bardzo ładnym strzałem z woleja otworzył wynik spotkania. Cztery minuty później było już 0:2 - po świetnej wymianie przed polem karnym, w szesnastkę wbiegł Sergi Roberto, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

W 16. minucie zrobiło się 3:0. Po dośrodkowaniu Rafinhi w polu karnym ponownie najlepiej odnalazł się Munir, który strzałem głową podwyższył rezultat meczu. Siedem minut później na 4:0 strzelił Gerard Pique, który zachował się najprzytomniej po zamieszaniu z rzutu rożnego. Jedynym zawodnikiem, który nie uczestniczył w akcjach FC Barcelony był rzecz jasna Jordi Masip - hiszpański bramkarz miał bardzo mało pracy.

Na drugą część meczu Luis Enrique desygnował dwóch nowych graczy - w miejsce Pique i Iniesty pojawili się Ie oraz Rakitić. Chorwat cztery minuty po przerwie zaliczył asystę, celnie dośrodkowując na głowę Marca Bartry, który podwyższył na 5:0. Po godzinie gry na murawie zameldowali się kolejni gracze - Grimaldo, Samper, Deulofeu, Sandro i Halilovic zastąpili Albę, Roberto, Rafinhę, Munira oraz Busquetsa.

Mecz był wyraźnie pod kontrolą Katalończyków, natomiast gospodarze w ciągu całego spotkania przeprowadzili dwie groźne akcje. W 81. minucie na 6:0 podwyższył Sandro i takim wynikiem zakończyło się starcie w stolicy Finlandii.

HJK Helsinki vs. FC Barcelona 0:6