Javier Mascherano (40.)

Udany początek sezonu! FC Barcelona vs. Elche 3:0

Relacje Cezary Kawecki @24.08.2014 | Przeczytano 3005 razy

Źródło: fcbarcelona.com

FC Barcelona w pierwszej kolejce La Liga pokonała Elche 3:0. Dwie bramki strzelił Leo Messi, natomiast jedno trafienie dołożył debiutujący w pierwszym zespole Munir.

Na ten moment kibice FC Barcelony czekali bardzo długie trzy miesiące. Po arcyciekawych wakacjach w Katalonii, głównie za sprawą roszad kadrowych, w pierwszej kolejce La Liga podopieczni Luisa Enrique mierzyli się z szenstastą drużyną poprzedniego sezonu, Elche. Największą niespodzianką w wyjściowej jedenastce Katalończyków było pojawienie się Munira, który dostał swoją szansę wskutek kontuzji Neymara i niedawnych problemów zdrowotnych Pedro.

Spotkanie rozpoczęło się od dość niecodziennej sytuacji, bowiem już po 60 sekundach na murawie pojawił się.. czarny kot. Jak się potem okazało, był to zły omen dla drużyny Elche. Po uporaniu się z nieporoszonym gościem, zawodnicy FC Barcelony tradycyjnie przejęli inicjatywę, choć trzeba przyznać, że brakowało nieco polotu w ich poczynaniach. Pierwszą groźną sytuację Katalończycy stworzyli sobie w 23. minucie, a jej autorem był Munir - 18-latek po sprytnym minięciu obrońców gości w polu karnym huknął jak z armaty, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Dokładnie 10 minut później obramowanie bramki strzeżonej przez Przemysława Tytonia zostało obite po raz drugi, tym razem przez Andresa Iniestę, który popisał się atomowym uderzeniem z dystansu. 60 sekund później, po sprytnie wykonanym rzucie wolnym, przed dobrą okazją stanął Dani Alves, lecz jego mocny strzał przeszedł obok słupka.

Na pierwszego gola w sezonie 2014/15 na Camp Nou kibice musieli poczekać do 42. minuty. Sergio Busquets świetnie przejął piłkę na połowie gości, po czym zagrał do Leo Messiego, a ten po minięciu dwóch rywali płaskim strzałem w długi róg zaskoczył Przemysława Tytonia. Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie nie wydarzy się już nic ciekawego, w 44. minucie z boiska wyleciał Javier Mascherano, który sfaulował wychodzącego na pozycję sam na sam Garry'ego Rodriguesa.

Druga część rozpoczęła się dla Katalończyków fantastycznie. Jeszcze przed upływem 46. minuty, swojego premierowego gola w pierwszym zespole strzelił Munir, który świetnie wykorzystał podanie Ivana Rakiticia. W tym momencie można było przewidywać, że worek z bramkami może się rozwiązać, mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mascherano. W 57. minucie dobrą interwencją popisał się nasz rodak grający w bramce Elche, który efektowanie zatrzymał strzał Marca Bartry.

W 64. minucie było już 3:0 dla podopiecznych Luisa Enrique. Z piłką w pole karne wpadł Leo Messi i wykorzystując kompletnie niezrozumiałą bierność obrońców rywali, spokojnie po raz drugi pokonał Przemysława Tytonia. Kolejne minuty stanęły pod znakiem stonowanej, ale zdecydowanej przewagi Katalończyków. Praktycznie do końcowych minut gracze Blaugrany przesiadywali na połowie gości, co jednak nie poskutkowało strzeleniem czwartej bramki.

Pierwszy mecz ligowy w sezonie 2014/15 kończy się wynikiem 3:0 dla FC Barcelony i pierwszym miejscem w tabeli. Za tydzień Katalończyków czeka trudniejsze zadania - na El Madrigal ich rywalem będzie Villarreal.

Źródło: własne