Sprawdź swoją wiedzę dotyczącą Neymara! ROZWIĄŻ QUIZ

FC BARCELONA - ATHLETIC CLUB

17.01.2016, godzina 20:30 miejsce: Camp Nou, sędzia spotkania: Lahoz A., widzów: 68019

Źródło: sport.es

FC Barcelona rozbiła na Camp Nou Athletic Bilbao aż 6:0! Trzy bramki padły łupem Luisa Suareza.

Niesamowite emocje mieliśmy już na samym początku meczu. W 4 minucie Gorka Iraizoz sfaulował w polu karnym Luisa Suareza. Sędzie nie zawahał się ani chwili i wyrzucił piłkarza Athletiku z boiska, a Barcelonie podyktował rzut karny. Jeszcze przed wykonaniem jedenastki w miejsce Ikera Muniaina pojawił się Iago Herrerin. Do piłki podszedł Leo Messi i po kilku sekundach Argentyńczyk otworzył wynik meczu. W 16 minucie to rywale mieli dobrą okazję. Oskar De Marcos wyprzedził Jordiego Albę i oddał strzał na bramkę, który poza linię końcową wybił Claudio Bravo. Sześć minut później w pole karne dośrodkował Neymar, ale bramkarz z Kraju Basków zdołał złapać piłkę. Po kilku sekundach swoją szansę miał Luis Suarez. W 27 minucie Ivan Rakitic posłał świetne podanie, które bezpośrednim strzałem wykańczał Neymar. Niestety, nieskutecznie. Trzy minuty później zza pola karnego swoich sił próbował Aleix Vidal. W 31 minucie było już 2:0. Suarez podał prostopadle do Neymara, który nie zwykł marnować takich szans i pewnie pokonał golkipera gości. W 41 minucie bliski bramki z rzutu wolnego był Messi.

W przerwie gry Luis Enrique zdecydował się zdjąć z boiska Leo Messiego. W jego miejsce pojawił się Arda Turan. Już dwie minuty po wznowieniu gry Barcelona strzeliła kolejnego gola. Konkretnie – Luis Suarez, asystę zaliczył Neymar. W 47 minucie całe tridente miało jedno trafienie na koncie. Piętnaście minut później swoja trafienie dołożył Rakitic. Najpierw jednak Neymar przedryblował połowę drużyny z Bilbao, po czym podał do Chorwata. Post strzelecki Barcelony nie trwał długo. W 69 minucie Arda Turan asystował przy golu Luisa Suareza. Urugwajczyk wykorzystał błąd stopera Athletiku i pewnie umieścił piłkę w siatce. Kilka sekund później Jordi Alba zszedł z boiska (prawdopodobnie z lekkim urazem), zastąpił go Marc Bartra. W 83 minucie El Pistolero skompletował hat-tricka. Barcelona w tym meczu była drużyną lepszą. Potwierdza to wynik i postawa na boisku.