Już za około dwa tygodnie ruszy długo wyczekiwana faza grupowa Ligi Mistrzów. Sprawdźcie swoją... ROZWIĄŻ QUIZ

MÁLAGA - FC BARCELONA

23.01.2016, godzina 16:00 miejsce: Estadio La Rosaleda, sędzia spotkania: Gomez C., widzów: 27599

Málaga 1:2

1:1
FC Barcelona

Bardzo ważne trzy punkty!

Relacje Łanczkowski @23.01.2016 | Przeczytano 2692 razy

FC Barcelona wygrała 2:1 z Malagą na Estadio La Rosaleda. Bramki dla Dumy Katalonii strzelili Munir i Messi.

FC Barcelona z ogromnym przytupem weszła w to spotkanie. Już w 2' minucie spotkania Munir otworzył wynik spotkania - Suarez uciekł rywalowi i posłał piłkę na drugi metr do niepilnowanego Hiszpana, który miał przed sobą pustą bramkę. Kilka minut później idealną okazję mieli gracze gospodarzy, sprzed pola karnego uderza jeden z zawodników gości, futbolówkę zbił Bravo, ta trafiła w słupek! Dobija Charles, ponownie górą Bravo!

Od 30' minuty zaczął się wysoki pressing Malagi - dokładnie w tej minucie bramkarz Barcelony chciał wybić futbolówkę, ale trafił w jednego ze swoich rywali przed własnym polem karnym! Niestety nie wykorzystali okazji gracze Malagi. Wysoki pressing stosują gospodarze, na dobre im to wychodzi bo przejmują piłkę na połowie rywali. Podanie do niepilnowanego Juanpiego, który z szesnastego metra bez problemów pokonuje Claudio Bravo! Mamy 1:1.

Przez następne kilka minut gospodarze byli bardzo aktywni. W 37' minucie stały fragment gry dla gospodarzy, przy piłce ustawia się Recio, który centruje w szesnastkę Barcelony, głową uderza jeden z zawodników Malagi, łapie futbolówkę Bravo. W 44' natomiast kapitalną okazję miała FC Barcelona -  niecelnie zagrywa Weligton, przejmują Katalończycy, którzy wychodzą trzech na dwóch. Messi podaje do Munira, jego strzał paruje Kameni, do futbolówki ponownie dopada Messi, ale jego uderzenie w ostatniej chwili blokuje Torres.

Po pierwszej połowie byliśmy świadkami kapitalnego widowiska na Estadio La Rosaleda. bramki zdobyły obie z drużyn, a cała pierwsza odsłona należała do bardzo wyrównanych.

W przerwie doszło do zmiany, Jeremy Mathieu zastąpił Thomasa Vermaelena. Podobnie jak w pierwszej odsłonie, FC Barcelona kapitalnie zaczęła. Dośrodkowanie w pole karne Malagi w wykonaniu Adriano, do piłki doszedł Leo Messi, który nożycami pokonał Kameniego! Idealne trafienie naszego cracka wyprowadziło Blaugranę na prowadzenie.

Kilka minut później swoją okazję miała Malaga -  Charles dobrze zgrywa piłkę na klatkę piersiową, zauważył po lewej stronie niepilnowanego Castro, ten mocno wbija futbolówkę w pole karne Barcelony. Claudio Bravo z problemami odbija przed siebie, w ostatniej chwili wybijają defensorzy Katalońskiej ekipy. Niestety, ale to nie był zbyt dobry mecz w wykonaniu portero Barcy, przydarzyło mu się sporo błędów. Kilka minut potem zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Munir El Haddadi, na boisku pojawia się Ivan Rakitić.

W 73; minucie Adriano nabawił się lekkiego urazu i Enrique został zmuszony do natychmiastowej zmiany. W jego miejsce wszedł Sergi Roberto. Do końca spotkania nie było więcej klarownych sytuacji, a wynik nie uległ zmianie. Trzy punkty jadą do Barcelony!

Źródło: Własne