W pierwszym meczu na Camp Nou w sezonie ligowym 2015/16, FC Barcelona zmierzy się z Malagą.... ROZWIĄŻ QUIZ

FC BARCELONA - SEVILLA

05.04.2017, godzina 19:30 miejsce: Camp Nou, sędzia spotkania: Carlos Clos Gómez

Źródło: laliga.es

W najciekawszym spotkaniu 30. kolejki LaLiga Santander, FC Barcelona bez najmniejszych problemów uporała się z Sevillą, rozbijając ją 3:0.

Prezentujący w ostatnich tygodniach wysoką formę Katalończycy byli uznawania za zdecydowanych faworytów tego meczu - nie tylko ze względu na wyższą pozycję w tabeli, ale przede wszystkim z powodu fatalnej dyspozycji drużyny z Andaluzji w ostatnich kolejkach, przez którą zawodnicy Jorge Sampaolego definitywnie wyłączyli się z walki o mistrzostwo Hiszpanii.

Barca od razu ruszyła do ataków, chcąc w ten sposób pokazać Sevilli, że nie ma czego szukać na Camp Nou. Już w czwartej minucie przed świetną szansą stanął Leo Messi, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Jedyna odpowiedź gości nadeszła w 16. minucie, kiedy Steven N'Zonzi stanął w sytuacji sam na sam z Ter Stegenem, ale w wiadomy tylko dla siebie sposób trafił prosto w Niemca.

Po tej akcji Katalończycy ruszyli do zdecydowanych ataków, które skutkowały kolejnymi trafieniami. W 25. minucie kapitalną bramkę otwierającą rezultat spotkania strzelił Luis Suarez, który pokonał Sergio Rico, zaś 180 sekund później asystent przy bramce Urugwajczyka - Leo Messi sam wpisał się na listę strzelców, korzystając z podania.. Suareza.

1:0 Suarez (25')

2:0 Messi (28')

Gospodarze nie zwalniali tempa i w 33. minucie po raz trzeci dobili Sevillę. Bezpańska piłka, wybita przez defensywę gości spadła pod nogi świetnie dysponowanego Messiego, a ten mocnym uderzeniem nie miał problemów z pokonaniem Sergio Rico.

3:0 Messi (33')

Po tak szybkim i zdecydowanym wyjściu na wysokie prowadzenie Barca nieco uspokoiła tempo. Po zakończonej wynikiem 3:0 pierwszej połowie, w drugą część Andaluzyjczycy wyszli nieco bardziej zmotywowani, jakby chcieli strzelić gola chociażby na otarcie łez. Po godzinie gry dwie dobre okazje do strzelenia gola miał Pablo Sarabia, jednak dwukrotnie lepszy okazywał się Ter Stegen.

W ostatnim kwadransie na boisku było widoczne oczekiwanie na końcowy gwizdek, przede wszystkim ze strony graczy Sevilli, ale również przez Barcę, która nie walczyła do upadłego o podwyższenie wyniku. Ostatecznie Katalończycy zwyciężyli 3:0.

Źródło: Barca.pl