Co wiesz na temat najgorętszego meczu na całym świecie? Sprawdź swoją wiedzę! ROZWIĄŻ QUIZ

JUVENTUS - FC BARCELONA

11.04.2017, godzina 20:45 miejsce: Juventus Stadium, sędzia spotkania: Marciniak S., widzów: 41092

Źródło: Mundo Deportivo

Barcelona przegrała na wyjeździe z Juventusem 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów.

Jeśli ktokolwiek liczył na odważne rozpoczęcie gry przez Barcelonę, która udowodni całemu światu, że weekendowa porażka z Malagą była jedynie wypadkiem przy pracy, musiał się srogo zawieść już na samym początku spotkania. Pierwsze ostrzeżenie nadeszło bowiem już w 3. minucie, gdy Gonzalo Higuain uderzył wprost w Ter Stegena po dobrym dośrodkowaniu od jednego z zawodników gospodarzy. Drugiego już nie było. Cztery minuty później bardzo dobrą orientacją w polu karnym wykazał się Paulo Dybala, który obrócił się z piłką i strzałem na dalszy słupek wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Okazję do odpowiedzi Katalończycy mieli w 20. minucie. Fenomenalne podanie z głębi pola od Messiego otrzymał Iniesta, jednak jego strzał kapitalnie wybronił Gianluigi Buffon. Kibice zaś po raz kolejny przekonali się o słuszności powiedzenia "niewykorzystane okazje lubią się mścić". Chwilę po zmarnowaniu sytuacji przez Kapitana, drugą bramkę w meczu zdobył Dybala, który ładnie uderzył z piętnastu metrów.

Po stracie drugiej bramki Barcelona próbowała się obudzić - zdobyła nawet bramkę, jednak sędzia Szymon Marciniak słusznie odgwizdał pozycję spaloną Luisa Suareza. Pod koniec pierwszej połowy mocno uderzył jeszcze Gonzalo Higuain, jednak strzał, dość nerwowo, ale jednak, sparował na rzut rożny Ter Stegen

Druga połowa rozpoczęła się od odważnego ataku ze strony gości, jednak strzał Leo Messiego z prawej nogi powędrował obok bramki strzeżonej przez Buffona. Niestety dziesięć minut po wznowieniu gry znać o sobie dały stałe fragmenty gry. Dośrodkowanie na bramkę ładnym strzałem głową zamienił Giorgio Chiellini, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka. 3:0.

Katalończycy dalej nie mogli załapać właściwego dla siebie rytmu gry. W 67. minucie w wyśmienitej sytuacji stanął Luis Suarez, jednak strzał Urugwajczyka minimalnie minął bramkę mistrza Włoch. Wielki pech i po raz kolejny wielka nieskuteczność podopiecznych Luisa Enrique..W międzyczasie mieliśmy do czynienia z wielką kontrowersją - piłka po strzale Neymara ewidentnie odbiła się od ręki Chielliniego, jednak arbiter nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Ostatecznie nic znaczącego w tym spotkaniu już się nie wydarzyło, pomimo prób gości strzelenia honorowej bramki, która dałaby wiele w kontekście rewanżu. Choć mecz był w wykonaniu Barcelony lepszy niż ten w Paryżu, to jednak Katalończycy po raz kolejny wysoko przegrali na wyjeździe w spotkaniu Ligi Mistrzów i wiele wskazuje na to, że tym razem cudu już nie doświadczymy. O tym jednak przekonamy się 19 kwietnia o 20;45.

Źródło: Barca.pl