Sprawdź swoją wiedzę dotyczącą Neymara! ROZWIĄŻ QUIZ

CELTA VIGO - FC BARCELONA

04.01.2018, godzina 19:00 miejsce: Estadio de Balaídos, sędzia spotkania: Juan Martínez Munuera, widzów: 21338

Celta Vigo 1:1

1:1
FC Barcelona

Remis na początek roku!

Relacje Silent @04.01.2018 | Przeczytano 562 razy

Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona zremisowała 1:1 z Celtą Vigo w Pucharze Króla.

Pierwszą groźną okazję przeprowadziła drużyna Celty Vigo. Po podaniu Daniela Wassa Iago Aspas wyszedł na czystą pozycję, ale całą akcję wyjaśnił Nelson Semedo. W 11. minucie Barcelona odpowiedziała rajdem Semedo i dograniem do Andre Gomesa, ale pomocnik Barcy nie trafił w bramkę strzałem głową. W 15. minucie Blaugrana ruszyła z kontrą, Andre Gomes odegrał piłkę w pole karne, a tam świetnie odnalazł się Jose Arnaiz, który wpakował piłkę do siatki. Po zamieszaniu w polu karnym Barcelony, w 31. minucie Pione Sisto zdobył bramkę silnym strzałem z ostrego kąta, pozostawiając Cilessena bez szans. Wynik, który widniał na tablicy do przerwy to 1:1.

W 56. minucie Lucas Digne wrzucił piłkę w pole karne, ale Jose Arnaiz nie trafił w bramkę Sergio Alvareza. Świetną okazję do zdobycia gola miał w 60. minucie Denis Suarez po dośrodkowaniu Nelsona Semedo, ale wbiegając w pole karne, nie trafił w światło bramki. Sergio Busquets pokusił się na strzał z dystansu w 62. minucie, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce i nie wpadła do siatki. W 71. minucie na boisku pojawili się Ivan Rakitić i Ousmane Dembele zastępując kolejno Paulinho i Jose Arnaiza. Okazję do zdobycia bramki w 73. minucie miał Emre Mor, ale strzelił obok lewego słupka bramki Cilessena. W 76. minucie za Aleixa Vidala na boisko wszedł Sergi Roberto. W końcówce meczu Sergi Roberto miał okazję do strzału po zagraniu Nelsona Semedo, ale trafił w słupek. Mecz zakończył się remisem 1:1, a rewanż na Camp Nou już 10 stycznia.

Źródło: barca.pl