Co wiesz na temat poszczególnych piłkarzy Barcy i Realu? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie! ROZWIĄŻ QUIZ

FC BARCELONA - CELTA VIGO

11.01.2018, godzina 21:30 miejsce: Camp Nou, sędzia spotkania: Alejandro José Hernández Hernández, widzów: 59009

Źródło: peru.com

FC Barcelona nie pozostawiła Celcie żadnych złudzeń, pewnie przechodząc do następnego etapu Pucharu Króla.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dosyć spokojnie. Obydwie drużyny badały się wzajemnie. Zmiana tego stanu nastąpiła w 13 minucie. Wtedy to po kombinacyjnej akcji Leo Messi zdobył bramkę, przy asyście Jordiego Alby. Już dwie minuty później Camp Nou eksplodował raz jeszcze. Na listę strzelców znów wpisał się Argentyńczyk, a asystował mu po raz drugi Alba. Od tego momentu Duma Katalonii przejęła pełną kontrolę, swobodnie rozgrywając piłkę, od czasu do czasu oddając strzały na bramkę Alvareza. Dwa z nich skończyły się bramkami: w 31 minucie Leo Messi fantastycznym podaniem zrewanżował się Jordiemu Albie, który z zimną krwią pokonał bramkarza gości, a w 31 minucie Luis Suarez wykorzystał fatalne wycofanie piłki przez Pione Sisto. Do przerwy pogrom: 4:0.

Druga połowa nie obfitowała tak w emocje, jak pierwsza. FC Barcelona kontrolowała spotkanie. Na boisku pojawił się Dembele. Również wart odnotowania jest występ Jose Arnaiza, który na tę chwilę pozostanie najskuteczniejszym strzelcem Dumy Katalonii w Copa Del Rey. W 87 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ivan Rakitic strzela piątą bramkę. FC Barcelona gra dalej!

Źródło: własne