Już za około dwa tygodnie ruszy długo wyczekiwana faza grupowa Ligi Mistrzów. Sprawdźcie swoją... ROZWIĄŻ QUIZ

EIBAR - FC BARCELONA

17.02.2018, godzina 16:15 miejsce: Estadio Municipal de Ipurua, sędzia spotkania: Alejandro José Hernández Hernández, widzów: 6760

Eibar 0:2

0:1
FC Barcelona

Dalej niepokonani!

Relacje Felczyński D. @17.02.2018 | Przeczytano 906 razy

Źródło: AS English

FC Barcelona po ciężkim meczu na Ipurua Municipal Stadium zdobywa kolejne trzy punkty.

Spotkanie to rozpoczęło się dość niespodziewanie. Już w pierwszej minucie pierwszy groźny strzał oddali gospodarze. Piłka po strzale głową Angela przeleciała jednak tuż nad poprzeczką. Duma Katalonii spróbowała odpowiedzieć w 5 minucie. Po fantastycznym podaniu Leo Messiego Luis Suarez minął bramkarza, odegrał do Alby i... Strzał został zablokowany przez obrońcę, który tym samym rozpoczął groźny kontratak. Kilka podań zakończonych jednak słabym strzałem. Zawodnicy trenera Medilibara postanowili grać wysokim pressingiem, co już w 6 minucie przyniosło oczekiwany skutek. Szybki odbiór, kilka podań i strzał z ostrego kąta, który łapie Marc-Andre Ter Stegen. Na tym jednak nie zakończyła się dominacja gospodarzy. Eibar nadal wywierał presję na drugiej linii Barcy. Idealnym podsumowaniem takiego stanu rzeczy był okrzyk Pique z dwunastej minuty: "Włączamy myślenie".

16 minuta i mamy bramkę! Luis Suarez, po kapitalnym podaniu Messiego kolejny raz minął Dmitrovicia i wpakował piłkę do pustej bramki. 0:1!

Jak się okazało, bramka ta wcale nie podłamała piłkarzy Eibar. Ci konsekwentnie stosowali wysoki pressing, skuteczny do tego stopnia, że goście mieli ogromne problemy z przekroczeniem linii środkowej boiska. W 19 minucie powinien już być remis. Fabian Orellana groźnie uderzył zza pola karnego, ale jego strzał wylądował na poprzeczce. Chilijczyk chciał wykorzystać złe ustawienie goalkippera FC Barcelony.

FC Barcelona w pierwszej połowie miała jeszcze jedną klarowną sytuację. W 37 minucie Luis Suarez po raz trzeci położył bramkarza Eibar i odegrał piłkę do lepiej ustawionego Leo Messiego, który... Trafia w słupek. Pierwsza połowa kończy się jednobramkową przewagą Dumy Katalonii.

Druga połowa rozpoczęła się nieco spokojniej od poprzedniej. W 48 minucie pierwszą żółtą kartkę w meczu obejrzał Andres Iniesta. Chwilę później mamy kontrowersję! Samuel Umtiti zagrywał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia nie wskazuje jednak na 11 metr i nakazał kontynuować grę.

FC Barcelona dzisiaj mogła liczyć głównie na kontrataki. W 51 minucie Jordi Alba przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką, wyłożył ją do Luisa Suareza, ale Urugwajczyk uderzył wysoko nad poprzeczką.

55 minuta i znów było gorąco pod bramką Ter Stegena. Joan Jordan wkręcił Umtitiego w murawę, ale jego strzał został zablokowany. Minutę później znów było gorąco. Szybki atak prawą stroną boiska, podanie wzdłuż linii pola karnego do Inuiego, ale Japończyk się poślizgnął i oddał niecelne uderzenie. Jako pierwszy w drużynie gospodarzy żółtą kartkę obejrzał Fabian Orellana, który ostro wyciął Umtitiego.

63 minuta to pierwsza zmiana: Philippe Coutinho za Andresa Iniestę.

Eibar będzie grał w 10! Fabian Orellana, który miał już żółtą kartkę wykopuje piłkę po zatrzymaniu gry przez sędziego, za co ogląda drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną. Chwilę później kolejne osłabienie gospodarzy! Jose Mendilibar [pierwszy trener Eibar] za kolejne już niewłaściwe zachowanie zostaje odesłany na trybuny.

74 minuta przyniosła kolejne roszady, tym razem w obu zespołach: Aleix Vidal zastąpił Paulinho, natomiast Pape Diopa, Gonzalo Escalante.

Po tych burzliwych wydarzeniach Duma Katalonii wreszcie zaczęła kontrolować spotkanie. W 80 minucie po długiej wymianie piłki Coutinho posłał dobre podanie do Messiego, ale ten nie zdołał przelobować Dmitrovicia. Pięć powinno być 2:0! Kolejne kapitalne podanie Messiego, tym razem do Vidala, ale bramkarz górą.

Jest 0:2! Aleix Vidal dograł do Leo Messiego, który nie zdołał pokonać goalkippera w akcji sam na sam. Na szczęście odbita piłka wpadła pod nogi Alby, który nie miał problemu z wpakowaniem jej do pustej bramki. I tym akcentem mecz się zakończył. Sędzia co prawda doliczył 3 minuty, ale w tym czasie nic już się nie działo.

Źródło: własne