Twierdzisz, że znasz FC Barcelonę i jej historię od podstaw? Jeśli tak, sprawdź się w naszym... ROZWIĄŻ QUIZ

FC BARCELONA - ATLÉTICO MADRYT

04.03.2018, godzina 16:15 miejsce: Camp Nou, sędzia spotkania: Jesus Gil Manzano

FC Barcelona 1:0

1:0
Atlético Madryt

Barca przerywa świetną passę Atletico!

Relacje Izka @04.03.2018 | Przeczytano 2549 razy

Źródło: marca.com

Nie będzie siódmego zwycięstwa z rzędu drużyny z Madrytu. Barcelona pokonuje vicelidera 1-0 na Camp Nou.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem byliśmy świadkami poruszających chwil. Kibice Barcy przygotowali transparenty upamiętniające legendę klubu – Quiniego. Były napastnik Barcy zmarł 27 lutego. Rozpoczęcie spotkania poprzedziła także minuta ciszy ku pamięci Davide Astoriego. Informacja o śmierci kapitana Fiorentiny pojawiła się w mediach dzisiaj rano. We Włoszech wszystkie pozostałe mecze 27. kolejki zostały odwołane.

Sędzia Juan Manzano rozpoczął mecz. Przez znaczną część pierwszej połowy nie zarysowywała się zdecydowana przewaga żadnej z drużyn. Co prawda Barca kreowała sobie więcej okazji do strzałów, ale wrzutki w pole karne nie pozwalały na osiągnięcie zamierzonych  rezultatów. Mogliśmy podziwiać kilka razy idealne podania Andresa Iniesty na Luisa Suareza, jednakże Urugwajczyk żadnego z nich nie dał rady wykorzystać.

Wynik zmienił się dopiero po stałym fragmencie gry wykonanym przez Leo Messiego. La Pulga popisał się kapitalnym strzałem w samo okienko. Piłka przeleciała nad murem i trafiła prosto w górny róg bramki. Golkiper gości był bez szans. Tym samym Leo Messi strzelił 24. gola w lidze i w 26. minucie dał prowadzenie swojej drużynie.

Niestety niedługo później potwierdziła się przykra informacja dla wszystkich sympatyków Dumy Katalonii. W 35. minucie plac gry zmuszony był opuścić Iniesta, który kilkanaście minut wcześniej odczuł ból w prawej nodze. Prawdopodobnie jest to naderwanie mięśnia dwugłowego uda, ale nie pojawiło się jeszcze oficjalne oświadczenie sztabu medycznego w tej sprawie. W miejsce Hiszpana pojawił się Andre Gomez.

Jeszcze pod koniec pierwszej części spotkania okazję na strzelenie gola do szatni miał Gerard Pique po rzucie rożnym w 43. minucie, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Po I połowie na zmęczenie nie mógł narzekać Ter-Stegen. Piłkarze Diego Simeone nie oddali na jego bramkę ani jednego celnego strzału.

Wydawać by się mogło, że w II połowie piłkarze gości nieco się obudzili. Pojawiło się już więcej okazji także w okolicach pola karnego Barcelony. Atletico próbowało także strzałów z dystansu, lecz wszystkie piłki daleko mijały się z bramką. Trzeba jednak pochwalić ekipę Simeone za naprawdę solidną grę w defensywie. Argentyński trener nie miał jednak zamiaru łatwo oddawać trzech punktów gospodarzom. Zmienił taktykę swojego zespołu, wprowadzając na boisko Correę i Gamero. Atletico miało ponad 20 minut do końca na grę trzema napastnikami.

Na niewiele się to jednak zdało. Goście nie zdołali odrobić jednobramkowej straty, a niewiele brakowało, żeby w doliczonym czasie gry Luis Suarez podwyższył wynik na 2-0 pięknym, technicznym strzałem w ten sam róg, który wcześniej upatrzył sobie Messi przy rzucie wolnym. Barcelona umacnia się na pozycji lidera La Liga i podwyższa przewagę do ośmiu punktów.

Źródło: barca.pl