Co wiesz na temat poszczególnych piłkarzy Barcy i Realu? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie! ROZWIĄŻ QUIZ

FC BARCELONA - ATHLETIC CLUB

18.03.2018, godzina 16:15 miejsce: Camp Nou, sędzia spotkania: Santiago Jaime Latre, widzów: 84053

FC Barcelona 2:0

2:0
Athletic Club

Spokojne zwycięstwo na Camp Nou!

Relacje K.Cichocki @18.03.2018 | Przeczytano 1225 razy

Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona pokonała 2:0 Athletic Bilbao w spotkaniu 29. kolejki La Liga Santander.

W 4. minucie pierwszą okazję miał Lionel Messi, ale strzał z rzutu wolnego obronił Kepa Arrizabalaga. W 8. minucie Paco Alcacer wykorzystał podanie Jordiego Alby i wyprowadził Barcelonę na prowadzenie strzałem po ziemi przy lewym słupku bramkarza Athletiku. W 11. minucie Paulinho spróbował swoich sił strzałem z dystansu, ale trafił prosto w bramkarza. Chwilę później Mikel San Jose popełnił błąd, którego nie wykorzystał Messi i piłkę złapał Kepa. W 12. minucie Argentyńczyk miał kolejne dwie okazje, ale piłka nadal nie znalazła drogi do bramki. W 14. minucie po podaniu Jordiego Alby okazję miał Coutinho, lecz piłka po jego strzale lewą nogą zatrzymała się na poprzeczce. W 26. minucie kolejną okazję miał Coutinho, ale Brazylijczyk nie wykorzystał sytuacji i wynik nadal utrzymywał się 1:0. W 30. minucie Lionel Messi oddał strzał sprzed pola karnego po asyście Dembele i piłka trafiła obok lewego słupka Kepy Arrizabalagi. W 34. minucie Paulihno popisał się dokładnym podaniem do wbiegającego Coutinho, ale Brazylijczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 44. minucie Paulinho oddał strzał z dystansu, ale piłka odbiła się od słupka.Wynik do przerwy to 2:0.

Podczas pierwszej połowy to drużyna Ernesto Valverde stwarzała sobie więcej sytuacji, co było widać po statystykach i okazjach bramkowych. Przez pierwsze piętnaście minut drugiej połowy Athletic Bilbao oddało kilka strzałów na bramkę Ter Stegena, ale podopieczni Jose Angela Zigandy nie zagrozili bramce Dumy KataloniiW 58. minucie Coutinho miał okazję do oddania strzału, ale piłkę bez problemu złapał Kepa Arrizabalaga. W 64. minucie na boisku pojawił się Andres Iniesta, zmieniając Ousmane'a Dembele. W 74. minucie na boisku zameldował się Aleix Vidal, który zmienił Paco Alcacera. W 81. minucie Messi oddał strzał z pola karnego, ale piłka trafiła prosto w ręce bramkarza Athletiku Bilbao. W 85. minucie Ernesto Valverde przeprowadził ostatnią zmianę. Na boisku pojawił się Andre Gomes, zmieniając Philippe Coutinho. Lionel Messi w 88. minucie chciał zaskoczyć bramkarza gości, ale piłka przeleciała obok słupka. W drugiej połowie tempo gry spadło i kibice na Camp Nou nie oglądali już więcej bramek. Wynik spotkania to 2:0.

Źródło: barca.pl