Jutro poznamy przeciwników, z którymi FC Barcelona zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie... ROZWIĄŻ QUIZ

REAL VALLADOLID - FC BARCELONA

25.08.2018, godzina 22:15 miejsce: Estadio José Zorrilla, sędzia spotkania: Ricardo de Burgos Bengoetxea, widzów: 22651

Real Valladolid 0:1

0:0
FC Barcelona

Wymęczone zwycięstwo na Estadio José Zorrilla

Relacje Cezary Kawecki @26.08.2018 | Przeczytano 1321 razy

Źródło: fcbarcelona.com

Po niezbyt udanym spotkaniu wskutek fatalnego stanu murawy na obiekcie Realu Valladolid, FC Barcelona szczęśliwie pokonała beniaminka LaLiga 1:0.

Od samego początku spotkania lepszym zespołem byli goście. Najbardziej aktywnymi po stronie Barcy graczami byli Jordi Alba i Ousmane Dembele, którzy praktycznie co chwilę współpracowali na lewym skrzydle. Dużą przeszkodą przy konstruowaniu akcji był jednak fatalny stan murawy, który istotnie wpływał na cały mecz.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, ale Barca w końcu dopięła swego i trafiła do siatki. W 57. minucie Luis Suarez obsłużył w polu karnym Sergiego Roberto, ten głową wycofał do niepilnowanego Dembele, który z kolei uderzeniem prawą nogą otworzył wynik tego spotkania.

Po straconej bramce podopieczni Sergio Gonzáleza dostali nowych sił, a ich akcje ofensywne napędzane były w głównej mierze przez rezerwowego, Keko. Beniaminek LaLiga dobrze radził sobie na tle mistrza Hiszpanii i z biegiem czasu tworzył sobie coraz to groźniejsze sytuacje.

Doliczony czas gry mógł kompletnie zmienić odczucia po tym spotkaniu. Barca nie zagrała zachwycająco i zdobycie trzech punktów może zawdzięczać jedynie systemowi VAR. W czwartej dodanej minucie gola głową strzelił Keko, ale arbiter, Ricardo de Burgos Bengoetxea po naradzie ze swoimi asystentami uznał, że bramka ta nie powinna zostać zaliczona. Właśnie dzięki temu Blaugrana zwyciężyła w męczarniach 1:0.