Twierdzisz, że dużo wiesz o Leo Messim? Sprawdź swoją wiedzę o gwieździe FC Barcelony! ROZWIĄŻ QUIZ

24.10.2018, godzina 21:00 miejsce: Camp Nou, Barcelona

FC Barcelona 2:0 Inter Mediolan

Zgodnie z planem!

Relacje Felczyński D. @24.10.2018 | Przeczytano 1108 razy

Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona pokonała Inter 2:0 i usytuowała się w fotelu lidera. Bramki strzelali Rafinha i Alba.

Mecz tradycyjnie już dla rozgrywek Champions League na Camp Nou, poprzedziła salwa gwizdów zagłuszających hymn tychże rozgrywek.

Już w drugiej minucie spotkania zrobiło się gorąco, a to za sprawą niepewnego wybicia piłki przez Marca-Andre Ter Stegena. Niemiec wyszedł z bramki i wykopał piłkę na tyle niefortunnie, że w mgnieniu oka przechwycił ją Ivan Perisić i oddał natychmiastowy strzał. Na szczęście Barcy, niecelny. Poza tym incydentem obydwie drużyny prezentowały olbrzymią odpowiedzialność taktyczną, co dało się zauważyć w skrupulatnym przesuwaniu poszczególnych formacji, a także w poszanowaniu piłki. Mecz toczył się powolnym, nieciekawym tempie. Pierwsze pół godziny odznaczyło się jeszcze jedynie strzałem Clemonta Lengleta po rzucie rożnym. Francuz uderzył jednak w środek bramki i Samir Handanović nie miał problemu z jego obroną.

Impas przełamany został w 31 minucie. Wtedy to akcja duetu Rafinha - Suarez zakończyła się golem Brazylijczyka, który otrzymał piłkę na 5 metr. Dalsza część pierwszej połowy to przetrzymywanie piłki przez gospodarzy, z pojedynczymi próbami kontrataku Nerazzurrich.

Druga połowa rozpoczęła się nieco inaczej. Akcje obu drużyn przeprowadzane były szybciej. Barca szybko zdołała zdominować Inter i grać to, co lubi najbardziej - powoli, wymianą wielu podań rozrywać obronę przeciwnika. Fantastyczną sytuację miał Lenglet, gdy podał mu piłkę na 5 metr Danilo D'Ambrosio, ale po raz kolejny na posterunku był Samir Handanović. Włochów nie ratował dzisiaj tylko ich goalkipper, ale także w 70 minucie poprzeczka, w którą trafił Philippe Coutinho.

Ostatecznie Barcelona zamknęła spotkanie w 82 minucie. Po zamieszaniu w środku pola piłka trafiła do Jordiego Alby, a ten wbiegł w pole karne i pewnie wykończył akcję. 2:0! Takim wynikiem mecz się zakończył.

Po trzech kolejkach FC Barcelona przoduje stawce z kompletem 9 punktów, drugi jest Inter - 6 punktów, a 3 oraz 4 miejsce okupują Tottenham oraz PSV, które dziś zdobyły swoje pierwsze punkty, remisując ze sobą 2:2.

Źródło: własne