Twierdzisz, że znasz FC Barcelonę i jej historię od podstaw? Jeśli tak, sprawdź się w naszym... ROZWIĄŻ QUIZ

FC BARCELONA - CELTA VIGO

22.12.2018, godzina 18:30 miejsce: Camp Nou, Barcelona, sędzia spotkania: Iglesias P., widzów: 78686

FC Barcelona 2:0

2:0
Celta Vigo

Zwycięstwo w świątecznym klimacie!

Relacje Patryk Tabak @22.12.2018 | Przeczytano 622 razy

Źródło: Mundo Deportivo

Pierwszy prezent od Mikołaja nadszedł tego roku z Katalonii. Barcelona pokonała Celtę Vigo 2:0!

Katalończycy byli oczywistym faworytem meczu z przyjezdnymi z Galicji. W pamięci siedziały jednak mecze z Betisem, Gironą i Athletikiem Bilbao z tego sezonu, kiedy przecież było nie inaczej. Na szczęście teraz obeszło się bez niespodzianki.

Początek spotkania zwiastował, że to wcale nie będzie łatwy mecz. Celta zaczęła bardzo wysoko i mogła wyjść na prowadzenie już w 3. minucie, jednak nie zdołała wepchnąć piłki do siatki po zamieszaniu podbramkowym. Później tempo meczu na chwilę się uspokoiło, Katalończycy starali się spokojnie budować przewagę. W końcu jednak został wyprowadzony pierwszy cios - w 10. minucie bramkarz Celty obronił strzał Messiego, jednak przy dobitce Ousmane'a Dembélé był totalnie bezradny. Francuz po raz kolejny udowodnił swoją przydatność i bardzo dobrą dyspozycję, której ostatnio jesteśmy świadkami. O dziwo nie byliśmy świadkami żadnej gwałtownej odpowiedzi ze strony gości, mecz wciąż toczył się w spodziewanym tempie. W 19. minucie sędzia mógł podyktować rzut karny dla Celty, czego zresztą jej zawodnicy się domagali, jednak gwizdek arbitra milczał. Niedługo później Ter Stegen musiał interweniować po strzale Gomeza, w międzyczasie do pustej bramki uderzył Suárez, jednak dobrze interweniowali obrońcy. W końcówce Katalończycy wyprowadzili akcję, która zakończyła się drugą bramką. Fantastycznie z około 16 metrów uderzył Leo Messi. Do przerwy Barca prowadziła więc 2:0, jednak te trzy kwadranse śmiało możemy uznać za po prostu... nudne.

Jeśli ktoś liczył na ożywienie po zmianie stron, musiał się srogo zawieść. Początek drugiej połowy również był niemrawy, dodatkowo Barcelona prowadziła już 2:0 i na podwyższaniu tempa meczu jej niespecjalnie zależało, czemu zresztą trudno się specjalnie dziwić. W 56. minucie zaskoczyć Ter Stegena próbował Mendez, jednak jego strzał minął słupek o pół metra. W odpowiedzi świetną sytuację stworzyła Barcelona - oko w oko z Blanco stanął Suárez, jednak Urugwajczyk nie trafił w światło bramki i nie zdobył trzeciego gola dla Barcy. Kilka minut później wykazał się Blanco, który interweniował po strzale Messiego. Dopiero w końcówce Barcelona się rozluźniła i popełniała błędy, które Celta mogła wykorzystać i złapać kontakt z liderem. Po jednym z nich groźny strzał oddał Gomez, jednak na posterunku był Ter Stegen. Widać było, że Katalończycy myślami są już przy wigilijnych stołach i chcą już usłyszeć ostatni gwizdek arbitra. Ten w końcu nadszedł, choć w końcówce pod bramką Ter Stegena momentami było groźnie.

Katalończycy wygrali więc ostatni mecz w 2018 roku 2:0 i przerwę świąteczną spędzą na pozycji lidera. Korzystając z okazji życzymy Wam wszystkim wesołych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia!

Źródło: Barca.pl

Tagi: Barca, Celta Vigo, fc barcelona, FCB, Hiszpania, La Lige, Relacje