Twierdzisz, że znasz FC Barcelonę i jej historię od podstaw? Jeśli tak, sprawdź się w naszym... ROZWIĄŻ QUIZ

FC BARCELONA - EIBAR

13.01.2019, godzina 18:30 miejsce: Camp Nou, Barcelona, sędzia spotkania: Manzano J., widzów: 71039

FC Barcelona 3:0

1:0
Eibar

Spokojna wygrana z Eibarem!

Relacje K.Cichocki @13.01.2019 | Przeczytano 253 razy

Źródło: twitter.com/fcbarcelona

FC Barcelona pokonała u siebie drużynę z Kraju Basków 3:0.

Pierwszą dobrą okazję do zdobycia bramki miał Gerard Pique po dośrodkowaniu Leo Messiego, ale piłka minęła lewy słupek bramki Eibaru, a obrońca Barcelony znajdował się na pozycji spalonej. Po tej akcji drużyna Ernesto Valverde ruszyła do ataku i stwarzała kolejne okazje pod bramką Asiera Riesgo. Przez pierwszy kwadrans gra toczyła się w środku pola z kilkoma niegroźnymi okazjami z obu stron. W 19. minucie Barcelona rozegrała szybką, zespołową akcję, którą zakończył Luis Suarez, strzelając w kierunku dalszego słupka bramki Riesgo, 1:0. W trakcie pierwszej połowy drużyna Eibaru bardzo często łapała zawodników FC Barcelony na pozycji spalonej, przez co wiele akcji Dumy Katalonii kończyło się podniesioną chorągiewką. W 42. minucie wydawało się, że Coutinho był faulowany w polu karnym, lecz Gil Manzano nie sięgnął po gwizdek i wynik nadal pozostawał niezmieniony.

W 53. minucie drugą bramkę dla FC Barcelony zdobył Leo Messi. Dla Argentyńczyka była to bramka numer 400 w rozgrywkach La Liga. Po strzeleniu bramki na 2:0 FC Barcelona zaczęła stwarzać większe zagrożenie w polu karnym drużyny z Ipurua. Okazje do podwyższenia wyniku mieli zarówno Suarez, jak i Leo Messi, obaj jednak strzelili prosto w Asiera Riesgo. W 59. minucie Luis Suarez już się nie pomylił i po szybkim rozegraniu wrzutu z autu Urugwajczyk znalazł się w polu karnym i oddał strzał nad nogą bramkarza rywali. Po zdobyciu trzeciej bramki drużyna Valverde zwolniła tempo i pozwoliła na grę ekipie z Kraju Basków. Pierwszą zmianą, na jaką zdecydował się Ernesto Valverde, było wejście Arturo Vidala, który zastąpił Sergio Busquetsa. W 72. minucie na boisku zameldował się Ousmane Dembele, zastępując Arthura. Dobrą okazję do zdobycia bramki miała w 74. minucie drużyna Eibaru, ale strzał głową obronił stojący w bramce Barcelony Marc-Andre Ter Stegen. Ostatnią zmianą w drużynie z Katalonii było wejście Nelsona Semedo za Sergi'ego Roberto. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla FC Barcelony.

Źródło: barca.pl