QUIZ

Jutro poznamy przeciwników, z którymi FC Barcelona zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie... ROZWIĄŻ QUIZ
Kibice
Profil kibica ZLATKO
Ostatnia aktywność kibica
 • Strata punktów na Camp Nou!
  11.11.2018, 21:51

  [Aktualności] Strata punktów na Camp Nou!

  Podtrzymuję swoje zdanie, że tego typu spotkania jak ten z Betisem czy wcześniejsze z Rayo lub Leganes pokazują, że w tej drużynie pojawiają się problemy mentalne i sztab na razie nie potrafi ich skutecznie wyeliminować. Mobilizacja i nastawienie jest równie kluczowe w piłce na najwyższym poziomie co taktyka i przygotowanie fizyczne. Mamy szczęście, że Real i Atletico na początku sezonu wyglądali jeszcze gorzej. Dlatego nadal, mimo problemów z regularnością jesteśmy liderem. Jednak nie liczmy na to, że rywale będą zawsze częściej tracić punkty, tylko sami zacznijmy brać się do roboty. W poprzednim sezonie jednak przez zdecydowaną większą jego część szliśmy jak burza w lidze. Dopiero rewanż z Romą w LM był pewną przesłanką problemów mentalnych ekipy(chwilę po rewanżu z Romą, wygrana w finale PK 5-0 z Sevillą). W obecnym sezonie od początku jest to nasilone. Znowu okresy przestoju i zrywy do przodu, kiedy wali nam się grunt. Za dwa tygodnie z Atletico pewnie będziemy grać na pełnym zaangażowaniu przez całe spotkanie. Prawda jest jednak taka, że mimo umiejętności taktycznych Valverde nie powinien on na dłuższą mete być trenerem Barcelony jeśli nadal w jego warsztacie trenerskim będą na tyle kulały umiejętności mobilizacji i psychologicznego podejścia do zawodników. Taktyka, przygotowanie fizyczne, przygotowanie psychologiczne - najlepiej, gdy trener takiego klubu jak Barcelona nie ma problemu z żadnym z tych trzech kluczowych aspektów. Zobaczymy czy uda się coś jeszcze Valverde pod tym względem naprawić. To dopiero listopad. Dobrze, że wraca Umtiti. Pique i Lenglet potrafią indywidualnie grać na wysokim poziomie, ale żaden z nich nie nadaje się na lidera defesywy. Z Umtitim będziemy lepiej ustawiać się jako zespół.
 • Klątwa nie została złamana
  06.11.2018, 23:05

  [Aktualności] Klątwa nie została złamana

  Dobry mecz, pechowy remis. Jednak sytuacja w tabeli jest dla nas komfortowa. Niech Inter się martwi. Cały mecz pod kontrolą, mnóstwo dobrych okazji, ale akurat dzisiaj Suarez pod względem skuteczności wyglądał słabo. Oczywiście jak zwykle był aktywny i walczył w swoim stylu. Najbardziej podobała mi się gra Busquetsa, Arthura i Coutinho. To w dużej mierze dzięki tej trójce tak bardzo zdominowaliśmy Inter na ich własnym stadionie. Valverde znowu świetnie trafił ze zmianą. Malcom kilka minut po wejściu wpisał się na listę strzelców. Ciekawe jak teraz potoczą się jego losy w Barcelonie. Bramka dla Interu to zbiór nieszczęśliwych dla nas okoliczności, a nie żadna przygotowana dobra akcja rywala. Ważne, że nasza gra była pewna i przyjemna dla oka. Znowu nikt na świecie nie gra w drugiej linii tak dobrze jak my. To najważniejsza zmiana na lepsze w tym sezonie, czego symbolem jest Arthur. Dzisiaj jedno genialne prostopadłe podanie, którym wypuścił Suareza...łał. To było w pierwszej połowie. Zagranie w stylu Xaviego. Jak widać pod tym względem również Brazylijczyk szybko się rozwija :)
 • Superliga nabiera realnych kształtów?!
  03.11.2018, 23:34

  [Aktualności] Superliga nabiera realnych kształtów?!

  Tylko rzuciłem taką luźną koncepcję. Nie pisałem na ten temat referatu czy pracy magisterskiej ;) Można byłoby pomyśleć o kilku ligach europejskich, a nie jednej SuperLidze. Każda miałaby np. po 10 drużyn. Przed każdym sezonem losowanie kto w danej lidze. Oczywiście przy zachowaniu pewnych wymogów tak jak obecnie są koszyki i rozstawienia. Załóżmy czysto teoretycznie, że w Europie jest 20 topowych drużyn. Z tych dwudziestu topowych zrobiłoby się dwie ligi. W dalszych słabszych ligach grałyby słabsze drużyny o podobnych poziomach. Rozstawienie jakoś by o tym decydowało. Oczywiście również miejsca zajmowane w swoich krajowych ligach. Przepraszam za zamieszanie, ale nigdy nie ułożyłem tego od A do Z po swojemu. Piszę o swojej alternatywie bez ładu i składu. Może kiedyś poświęcę trochę czasu i napiszę jakiś duży tekst o tym i podzielę się tym w internecie. Nikogo specjalnie nie będzie to obchodziło, ale przynajmniej nikt mi nie zarzuci amatorskiego podejścia ;)
 • Superliga nabiera realnych kształtów?!
  03.11.2018, 23:04

  [Aktualności] Superliga nabiera realnych kształtów?!

  Może jeszcze wyjaśnię. Według mojej koncepcji SuperLiga to nie byłyby rozgrywki pucharowe, tylko ligowe. Zastąpiłaby ona obecną Ligę Mistrzów. Jednak jak najbardziej tak jak napisałem uwzględniam pozostanie rozgrywek lig krajowych. SuperLiga w środku tygodnia, a ligi krajowe w weekend. Tak jak obecnie. Mnie chodzi tylko o przekształcenie się europejskich rozgrywek z systemów pucharowych na ligowe przy jednoczesnym pozostawieniu lig krajowych. Co mają na myśli dokładnie. władze największych klubów tego nie wiem. Wyraziłem tylko swoją opinię, która narodziła mi się w głowie kilka lat temu zanim jeszcze przeczytałem o czymś takim jak pomysł SuperLigi.
 • Horror w Vallecas!
  03.11.2018, 22:52

  [Aktualności] Horror w Vallecas!

  W sumie to ładna taka remontada biorąc pod uwagę pajacowanie rywali oraz ich grę na czas, kiedy prowadzili. Teraz niech się wypłaczą do poduszki. Natomiast zastanawiam się czy to nieszczęsne odpadnięcie z Romą w ostatnim sezonie nie jest wynikiem problemów mentalnych drużyny. Mityczny problem z rotacjami i problemy kondycyjne coraz mniej mnie przekonują. Oczywiście po części to też może być słabsza strona sztabu Valverde, ale np. wtedy niedługo po blamażu w Rzymie rozwaliliśmy na pełnej intensywności Sevillą w finale Pucharu Króla. Zawodnicy mega zmobilizowani w pięknym stylu pożegnali Inieste. Teraz podobnie. Z mocnymi rywalami Interem i Realem świetna gra i intensywność od pierwszej do ostatniej minuty, a dzisiaj ze słabym Rayo przez większość część spotkania gra wyglądała mizernie. Właściwie tylko pierwsze i ostatnie minuty naszych zrywów załatwiły 3 pkt. Mam nadzieję, że sztab razem z drużyną będą nad tym aspektem pracować. Jednak na plus po raz kolejny zmiany Valverde. Dembele wszedł i strzelił gola. Kolejny raz był kluczowy. Warto podkreślić fenomenalne podanie słabszą nogą Roberto do Suareza przy trzeciej bramce. Suareza, który na nasze szczęście jest w świetnej formie. Pique w sumie też nie na darmo pojawiał się w polu karnym przeciwnika :)
 • Superliga nabiera realnych kształtów?!
  03.11.2018, 15:43

  [Aktualności] Superliga nabiera realnych kształtów?!

  Szczegóły będą do ustalenia. Dla mnie lepsza i bardziej sprawiedliwa byłaby formuła SuperLigi niż obecna Liga Mistrzów. Gdyby zastąpić europejskie rozgrywki pucharowe, europejskimi rozgrywkami ligowymi to byłaby zmiana na lepsze. W pucharach większą rolę odgrywa szczęście i dyspozycja dnia, natomiast w lidze liczy się bardziej przygotowanie i postawa na przestrzeni całego sezonu. Zastanawiałem się kiedyś nad takim rozwiązaniem. Wprowadzamy np. dwie ligi europejskie. Pierwsza niech nazywa się SuperLiga druga może nawet tak jak obecnie wersja pucharowa - Liga Europy. Międzykrajowe rozgrywki ligowe na dwóch poziomach tak jak obecnie istnieją dwa poziomy pucharowe czyli LM i LE. Najlepiej klasycznie ligowo, czyli każdy z każdym po dwa spotkania u siebie i na wyjeździe. Graliby w środku tygodnia. Liga krajowa dalej mogłaby grać w weekend. Dobór drużyn do tych europejskich rozgrywek mógłby być podobny jak obecnie, czyli w zależności od pozycji w danych ligach krajowych itd. To takie moje luźne przemyślenia. Jedno wiem na pewno. Dla Barcelony im więcej systemu ligowego w futbolu tym lepiej. Wystarczy spojrzeć na ilość mistrzostw Hiszpanii zdobytych przez nas w ostatniej dekadzie i porównać to do dorobku Realu. Zdecydowana przewaga na naszą korzyść. W tym jesteśmy najmocniejsi.
  W temacie piłki reprezentacyjnej oczywiście nie wierzę, że zostanie ona w najbliższych kilku/kilkunastu latach zlikwidowana. Sentymenty zawodników i przyzwyczajenia są ciągle zbyt wielkie. Natomiast za kilkadziesiąt lat w dobie globalizacji nawet jeśli jeszcze utrzyma się coś takiego jak piłka reprezentacyjna to nie będzie miała ona już nic wspólnego z piłką narodową, bo narodowość jako taka straci na znaczeniu i w każdej topowej reprezentacji będzie wielu zawodników z różnych narodowości.
 • Malcom wzbudza niepokój
  03.11.2018, 11:52

  [Aktualności] Malcom wzbudza niepokój

  Może jednak coś było w tych doniesieniach medialnych mówiących o tym, że Malcom został kupiony przez zarząd wbrew woli Valverde? W takim wypadku pretensje można byłoby kierować do zarządu, a nie trenera, który niechętnie korzysta z zawodnika, o którego nie prosił. Inna sprawa to jak Brazylijczyk spisuje się na treningach...
 • Superliga nabiera realnych kształtów?!
  03.11.2018, 11:46

  [Aktualności] Superliga nabiera realnych kształtów?!

  Jako znany na tej stronie zwolennik rozgrywek ligowych, który uważa system ligowy za lepszy i bardziej sprawiedliwy niż system pucharowy jestem na tak. Pisałem wiele razy, że chętnie zobaczyłbym ligę w wersji międzykrajowej, w której mierzyliby się ze sobą wielkie kluby z całej Europy. Wątpię jednak, żeby były to jedyne rozgrywki, w których graliby ich uczestnicy. Zakładam, że oprócz tej SuperLigi drużyny jednak uczestniczyłyby w jakiś swoich krajowych rozgrywkach, czy to pucharze krajowym czy nawet lidze. Szczegóły poznamy za kilka lat. Ograniczenie piłki reprezentacyjnej również mi się podoba, bo piłka klubowa od dawna stoi na wyższym poziomie i daje lepsze widowisko widzowi.
 • Xavi: Gdy patrzę na Arthura, to widzę swoje odbicie
  02.11.2018, 19:28

  [Aktualności] Xavi: Gdy patrzę na Arthura, to widzę swoje odbicie

  Nie ukrywam, że tęskniłem za rozgrywającym z krwi i kości. Takim o profilu Xaviego. Wreszcie doczekałem się takiego w postaci Arthura. Jest to dla mnie zaskakujące. Kiedy dowiedziałem się o jego transferze od razu przejrzałej kilka jego meczów w Gremio oraz wiele kompilacji. Przecież on tam sprawiał wrażenie bardziej ofensywnego i bezpośredniego pomocnika, a nie rozgrywającego, szczególnie na miarę Barcelony. Przychodzi do nas i od pierwszego spotkania gra jako rozgrywający i to na tak wysokim poziomie i pewności jakby był wychowankiem. Dla mnie ten transfer już jest fenomenem. Oczywiście moje złudne wrażenie z jego spotkań z ligi brazylijskiej mogą wynikać z faktu, że tam gra jest bardziej chaotyczna i spontaniczna niż tutaj. Nie mógł wcześniej pokazać w pełni swojego potencjału rozgrywającego i przeglądu pola. Warto podkreślić, że wraz z przyjściem Arthura na większym luzie zaczął grać Busquets. To nie przypadek. Sergio za sprawą powrotu do gry z klasycznym rozgrywającym właśnie przeżywa drugą młodość. Z perspektywy czasu bardzo dobrze, że odpuściliśmy sobie Verrattiego. Dlaczego mamy szarpać się z szejkami, skoro o wiele taniej można trafić w zawodnika, który profilem jak się okazało jeszcze bardziej pasuje do roli rozgrywającego w naszym klubie? Oczywiście mieliśmy trochę szczęścia, zaryzykowaliśmy(finansowo za nie dużą cenę), ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Ciekawe czy w historii klubu jakikolwiek zawodnik, który przyszedł z poza Europy tak szybko odnalazł się w naszym systemie?
 • Bezlitosna Barcelona! Real na deskach!
  28.10.2018, 20:44

  [Aktualności] Bezlitosna Barcelona! Real na deskach!

  Valverde również doczekał się swojego pogromu w El Clasico. Guardiola 6-2 i 5-0, Enrique 4-0, a teraz Ernest 5-1. Rozgromić odwiecznego rywala bez swojego najlepszego zawodnika, lidera to prawdziwa sztuka. Zagraliśmy perfekcyjnie. Nie zmieniają tego pierwsze kilkanaście minut drugiej połowy. Graliśmy w końcu z Realem i jasne było, że też stworzą sobie kilka groźnych okazji i będą szarpać, nawet bez formy. Jeśli miałbym na siłę do czegoś się doczepić, a właściwie do kogo to tylko Rafinha i jego chaotyczna gra przychodzi mi do głowy. Brazylijczyk nie raz udowadniał, że pasuje do naszego stylu gry, potrafi również dochodzić do sytuacji strzeleckich i je wykorzystywać, ale jednocześnie przytrafiają mu się momenty głupich strat i niepotrzebnego holowania piłki. Dlatego jeszcze lepiej wyglądaliśmy z Roberto na prawym skrzydle po zejściu Alcantary. Przynajmniej pod względem dokładności i płynności akcji. Suarez po raz kolejny udowadnia moje słowa, że wciąż jest najlepszą dziewiątką na świecie. Arthur jako rozgrywający wszedł na kolejny level, czyli gra w klasyku i pokazał, że w takim spotkaniu również gra pierwsze skrzypce. Dembele i Vidal pięknie odpowiedzieli na różne burzliwe spekulacje mediów dotyczące ich rzekomych zachowań. Po raz kolejny jako kibice Barcelony byliśmy świadkami historycznego momentu, który mocno naznaczy się w naszych głowach na wiele lat. Zdecydowanie to była/jest moja najszczęśliwsza niedziela tego roku i wątpię, żeby cokolwiek mogło w ostatnich miesiącach to przebić :)
24 Paź Liga Mistrzów 21:00
Camp Nou, Barcelona
FC Barcelona VS Inter Mediolan
FC Barcelona Inter Mediolan

Tabela La Liga

lp. Drużyna M Br Pkt
1. FC Barcelona FC Barcelona 12 +16 24
2. Sevilla Sevilla 12 +10 23
3. Atlético Madryt Atlético Madryt 12 +8 23
4. Deportivo Alavés Deportivo Alavés 12 +5 23
5. Espanyol Espanyol 12 +6 21
6. Real Madryt Real Madryt 12 +4 20
7. Real Valladolid Real Valladolid 12 0 17
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.