Sprawdź, ile wiesz o karierze Carlesa Puyola! ROZWIĄŻ QUIZ

Aleñá: Zdobycie bramki na Camp Nou to spełnienie marzeń

Wywiady Patryk Tabak @02.12.2018 | Przeczytano 373 razy

Źródło: Telekom

Wychowanek porozmawiał z dziennikarzami po meczu z Villarrealem, w którym zdobył swoją pierwszą bramkę w La Lidze.

Dzisiejsze spotkanie z Villarrealem na długo zostanie w pamięci Carlesowi Aleñi. 20-letni Hiszpan w 70. minucie zmienił Arturo Vidala, tym samym pojawiając się na boisku dopiero po raz trzeci w barwach pierwszej drużyny w tym sezonie. Za zaufanie Ernesto Valverde odwdzięczył się już po siedemnastu minutach, gdy wykorzystał świetne podanie Messiego.

Najważniejsze dzisiaj jest zwycięstwo. Dzięki Bogu i kolegom mogłem dzisiaj pomóc drużynie zdobyciem bramki, która wprowadziła spokój do naszej gry. Jestem szczęśliwy z tego, jak to wszystko dzisiaj się potoczyło.

Aleñá poświęcił także swoją wypowiedź Villarrealowi, który niejednokrotnie podczas meczu próbował sprawić Barcelonie problemy.

Villarreal ma dobrych zawodników, którzy bardzo lubią mieć piłkę w posiadaniu. W drugiej połowie niestety były momenty, w których to oni dominowali, ale wiedzieliśmy jak na te sytuacje reagować. Zdobyliśmy bramkę, co podłamało im skrzydła.

Pierwsza ligowa bramka Aleñi nie byłaby możliwa, gdyby nie wyśmienite prostopadłe podanie Messiego. Jak układają się relacje 20-latka z Argentyńczykiem?

Z Messim wszystko jest łatwe, są rzeczy, które widzi tylko on. To ja zdobyłem bramkę na 2:0, ale on mi zagrał świetną piłkę. Ona była ciężka, ponieważ bramkarz był wysunięty, a on posłał ją fantastycznie. Zdobycie bramki na Camp Nou to spełnienie marzeń.

Dziennikarze skorzystali także z okazji, by zapytać młodego piłkarza o Ousmane'a Dembélé, o którym ostatnio było głośno z powodów niekoniecznie boiskowych.

Ma wielką osobowość i chęci do gry, widziałem niewielu takich piłkarzy. Cieszymy się, że jest z nami. Jest całkowicie zintegrowany, zagrał dzisiaj fantastyczny mecz, ale w tym sezonie zrobił już dla nas wiele i trzeba o tym pamiętać.

Na sam koniec 20-letni Hiszpan powiedział, jak zapatruje się na kolejne tygodnie w klubie. Dzisiejsza bramka może spowodować, że Ernesto Valverde da mu więcej szans w drużynie.

To, co muszę zrobić, to wykorzystywać swoje okazje. Próbowałem zrobić to w Copa del Rey i dzisiaj znowu. Chodzi o to, aby być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i odpowiedzieć na wątpliwości trenera. Teraz mam inną rolę w zespole, muszę wykorzystać szansę i myśleć o przyszłości.

Źródło: SPORT