Sprawdź swoją wiedzę na temat pierwszych meczów FC Barcelony w danych edycjach Ligi Mistrzów! ROZWIĄŻ QUIZ

Piqué: Ostatnio Real dłużej odpoczywał, a i tak przegrał z nami 1:5

Wywiady Patryk Tabak @24.02.2019 | Przeczytano 753 razy

Źródło: Khel Now

Środkowy obrońca Barcelony podsumował wygraną z Sevillą, a także ustosunkował się do faktu, iż Barcelona ma przed Klasykiem dzień przerwy więcej od Realu.

Barcelona pokonała wczoraj na Ramón Sanchez Pizjuan Sevillę 4:2. Jednym z najpewniejszych ogniw Dumy Katalonii w ostatnich spotkaniach jest Gerard Piqué. Środkowy obrońca wrócił do dobrej dyspozycji i daje pewność, która przy występie Samuela Umtitiego była wczoraj wręcz niezbędna.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa, ponieważ to bardzo trudny teren. Pierwsza połowa była ciężka, sprawy nam się komplikowały. Sevilla była bardziej zmęczona w drugiej połowie i mieliśmy więcej sytuacji do zdobycia bramki i wygrania spotkania. To było naszym celem i go osiągnęliśmy.

Według Hiszpana wczorajsze zwycięstwo będzie świetnym punktem wyjścia, by rozegrać dwa mecze z Realem Madryt. W środę Katalończycy zagrają w Madrycie w półfinale Pucharu Króla, a w sobotę w La Lidze.

Od teraz każdy mecz jest trochę jak finał. Wydaje się, że nie gramy najlepszej piłki, ale jesteśmy w grze we wszystkich rozgrywkach i chcemy je wygrać.

Kwestią, na którą zwracają uwagę hiszpańskie media przed nadchodzącym rewanżem w półfinale Pucharu Króla, jest ilość godzin, jaka dzieli Klasyk oba zespoły od spotkań ligowych. Przypomnijmy, że Barcelona grała na wyjeździe z Sevillą w sobotę o 16:15, zaś Real również na wyjeździe z Levante zagra dziś o 20:45. Daje to 29 godzin więcej na korzyść Katalończyków.

Gerard Piqué nawiązał do sytuacji przed pierwszym Klasykiem, który był rozegrany na Camp Nou w 10. kolejce La Ligi. Miało to miejsce 28 października. Wtedy to Barcelona przystępowała do tego spotkania w "gorszej" sytuacji - 24 października podejmowała na Camp Nou Inter w Lidze Mistrzów (2:0), zaś Real dzień wcześniej grał u siebie z Viktorią Pilzno (2:1).

W poprzednim meczu ligowym to Real miał dzień więcej odpoczynku, a z tego co pamiętam wygraliśmy 5:1, prawda?

Źródło: SPORT

Tagi: Barca, Copa del Rey, El Clasico, fc barcelona, FCB, Gerard Pique, La liga, Real Madryt, Sevilla, Wywiady